تحویل S400 به هند علیرغم تهدیدهای آمریکا

مدیر بخش وزارت دفاع روسیه از آغاز تحویل سامانه پدافند هوایی اس-400 این کشور به هند خبر داد.

به گزارش رجانیوس، پس از انتشار خبر نامه اعضای ارشد سنای آمریکا به جو بایدن برای بررسی معافیت از تحریم ها برای هند برای خرید سامانه اس-400، اخبار حاکی از آغاز روند تحویل این سامانه است. به دهلی نو

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری شوگایف، مدیر آژانس دولتی مسئول همکاری نظامی روسیه با سایر کشورها، از آغاز تحویل سامانه دفاع هوایی اس-400 به هند خبر داد.

وی که رئیس سازمان فدرال همکاری های فنی-نظامی روسیه است، در آستانه نمایشگاه هوایی دبی به خبرنگاران گفت: تحویل سامانه پدافند هوایی اس-400 به هند آغاز شده و طبق برنامه در حال انجام است.

این سازمان زیرگروهی از وزارت دفاع روسیه است و مستقیماً به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین گزارش می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، روسیه و هند در اکتبر 2018 قراردادی برای اس-400 امضا کردند. این سامانه روسی وارد فاز بهره برداری و استفاده در چین و ترکیه شده است.

الکساندر میخایف، مدیر شرکت تسلیحاتی دولتی روسیه، Rosoboron Export، اخیرا گفت که مسکو در حال مذاکره با هفت کشور در غرب آسیا، آسیا-اقیانوسیه و آفریقا برای فروش اس-400 است.

خبر آغاز فروش اس-400های روسی به هند در حالی منتشر می شود که فشارهای واشنگتن بر دیگر کشورها برای جلوگیری از خرید تسلیحات و سامانه های روسی در سال های اخیر در تیتر خبرها قرار گرفته است.

وندی شرمن، معاون دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در سفر اخیر به دهلی نو خرید اس-400 را “خطرناک” خواند و گفت که “به نفع کسی نیست”.

  تعداد قرارداد بازیکنان پرسپولیس مشخص شد

این مقام ارشد آمریکایی افزود: ما می‌خواهیم در مسیر آینده و رایزنی‌های بین کشورهایمان بسیار مراقب باشیم و امیدوارم بتوانیم مسائل مربوط به این موضوع (خرید هند از روسیه اس-400) را حل کنیم.

بر اساس گزارش‌های قبلی در رسانه‌های روسی، هند علی‌رغم هشدارهای مکرر دولت‌های آمریکا مبنی بر تحریم‌های احتمالی کاتزا در صورت تداوم قرارداد S-400، همچنان به قرارداد اس-400 (برای خرید اس-400 از روسیه) متعهد است.

علیرغم فشار دولت های جمهوری خواه و دموکرات برای فروش سامانه اس-400، هند بارها اعلام کرده است که به سیستم دفاعی نیاز دارد.

در اوایل ماه جاری، دو سناتور ارشد آمریکایی در بحبوحه ادامه مخالفت کنگره با اقدام ترکیه برای خرید سامانه اس-400، خواستار رهایی هند از تحریم ها شدند.

مارک وارنر و جان کورنین، رهبران دموکرات و جمهوری خواه، در نامه ای به رئیس جمهور جو بایدن در کنگره از او خواستند تا هند را از تحریم های موسوم به “کاتز” رها کند.

این دو قانونگذار ارشد آمریکایی با اشاره به نیاز واشنگتن به دهلی نو برای مخالفت با قدرت گرفتن چین در منطقه و جهان، هشدار دادند که توسل به قانون کاتزا علیه هند می تواند “تأثیر مخربی بر شراکت استراتژیک بین دو کشور” داشته باشد. هند).

مقامات هندی در سال 2018 با همتایان روسی خود قراردادی را برای خرید پنج محموله سامانه اس-400 تا سال 2023 به ارزش 5.43 میلیارد دلار امضا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید