تخصیص یک میلیارد دلار ارز دولتی موجب فساد در قوانین واردات خودرو شد

11043 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، جلال رشیدی کوچی عضو شورای اسلامی شهر گفت: آیین نامه واردات خودرو در 10 بند به تصویب وزارت صنعت رسیده است که یکی از بندهای این آیین نامه توزیع یک بند است. میلیارد دلار ارز دولتی (یعنی ارزی که از طرف دولت و مرکز بانکی برای واردات تخصیص داده می شود).

عضو کمیسیون امور داخله و شوراهای مجلس اضافه کرد: اکنون اگر آیین نامه واردات خودرو دیر اجرا می شود دلیلش این است که بانک مرکزی درباره این بند و توزیع این مبلغ صحبت می کند. مهم این است که دولت نیازی به تخصیص ارز برای واردات ندارد چرا؟که باعث رانت و فساد می شود.

رشیدی کوچی گفت: این سقف یک میلیارد دلار است که اگر آن را بر 20 هزار تومان تقسیم کنید تقریباً 50 هزار خودرو می شود که تاثیری در بازار ندارد. دولت برای واردات نیست.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در گفتگو با صداوسیما افزود: در خارج از کشور سرمایه داران بزرگی داریم که ایرانی هستند و می خواهند از سرمایه خود در ایران استفاده کنند چون بازار جذابی است و وقتی سرمایه تبدیل به خودرو شود سود حاصل می شود. از خودروها می تواند توسط مدیریت در چرخه تولید پشتیبانی شود و به عنوان خدمات پس از فروش می توانیم چرخش و گردش مالی را پشتیبانی کنیم.

به گفته این معاونت باید از ظرفیت ارزی که کمبودی نداریم استفاده کنیم و علاوه بر آن این سقف ها حذف شود.

پایان/

  قول جدید و ملال آور وزیر برای سکوت در مورد خودرو

دیدگاهتان را بنویسید