تخصیص یک میلیارد و نیم دلار برای واکسن / عدم صدور سند جدید در مهرماه / دریافتی ارز دولتی سه برابر شد / 20 درصد از اعتبارات سیستم بانکی به حوزه مسکن اختصاص یابد

گروه اقتصاد – رجانیوز: علی صالح آبادی شب گذشته در نشست خبری ویژه برنامه های خود برای مدیریت بازار ارز گفت: مهمتر از نرخ ارز آرامش و قابل پیش بینی بودن بازار ارز است که خوشبختانه نوسانات بازار ارز کم بود. در این مدت.» سامانه نیما در هفت ماهه امسال 16.5 میلیارد دلار معامله شد که تقریباً دو برابر مدت مشابه پارسال (8.8 میلیارد دلار) است. سامانه نیما پارسال.

وی افزود: سال گذشته معادل 10 میلیارد دلار 4200 تن برای توزیع و تحویل کالاهای اساسی استفاده شد که در هفت ماهه امسال 9.5 میلیارد دلار بوده است. علاوه بر 9.5 میلیارد دلار، 1.5 میلیارد دلار نیز به این واکسن اختصاص یافته است.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه درآمدهای ارزی دولت در هفت ماهه امسال نسبت به سال گذشته سه برابر شده است، ادامه داد: سامانه نیما وضعیت خوبی خواهد داشت.

صالح آبادی گفت: دسترسی دولت به منابع ارزی افزایش و بهبود یافته است. حجم معاملات در بازار متشکل ارز 50 میلیون دلار، سال گذشته 700 میلیون دلار و در 7 ماهه امسال 1.1 میلیارد دلار بوده است که نشان دهنده بهبود عمق معاملات در بورس است. بازار ارز

وی افزود: در حال حاضر موردی برای ورود بانک مرکزی برای تنظیم بازار ارز و مدیریت بازار آن وجود ندارد اما بانک مرکزی در صورت نیاز عرضه و تقاضا را افزایش می دهد. سیاست بانک مرکزی در بازار ارز ادامه عرضه ارز از محل صادرات و نظارت بر این است.

رئیس کل بانک مرکزی درباره برنامه های خود برای مهار تورم نیز اظهار کرد: درخواست من از دولت و مجلس این است که بودجه را متعادل نکنند و درآمدها و هزینه های واقعی را برای کنترل تورم تعیین کنند. همچنین مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر درآمد کل را برای پوشش کسری بودجه تصویب کنید. یکی از برنامه های جدی بانک مرکزی برای کنترل تورم، کنترل و نظارت بر اضافه برداشت بانک ها توسط بانک مرکزی چیست؟ به همین منظور فروش دارایی های مازاد بانک ها را در دستور کار داریم و کارگروهی در بانک مرکزی برای اعلام مازاد آنها تشکیل شده است.

  شورش Umicron در شهرها! | پایگاه اطلاع رسانی رجا

صالح آبادی کمک به بانک ها در کاهش معوقات، تعمیق بازار بین بانکی، انضباط بانک ها و کنترل رشد ترازنامه آنها را از دیگر برنامه های بانک مرکزی برای مهار تورم دانست و گفت: رشد ترازنامه بانک ها باید رصد شود. حداقل سه درصد از منابع آنها در اوراق قرضه است. آخرین آمار بانک مرکزی حاکی از آن است که اضافه برداشت بانکی از بانک مرکزی صفر است و بیشتر اضافه برداشت ها متعلق به بانک های غیردولتی است.

وی با تاکید بر اینکه برنامه ای برای افزایش قیمت اوراق دولتی نداریم، گفت: از ابتدای امسال تاکنون معادل 43 هزار میلیارد تن اوراق دولتی در بازار بین بانکی فروخته شده است. برنامه بانک مرکزی حفظ تعادل بازار سرمایه و ارائه تسهیلات به سامانه های کارگزاری اوراق بهادار است.

صالح آبادی همچنین درباره اجرای کامل قانون چک توضیح داد: برای اجرای قانون چک 17 وظیفه به بانک مرکزی محول شده است که 11 مورد آن انجام شده و 6 مورد آن هنوز تکمیل نشده است که شامل چک الکترونیکی، چک موردی، اعتبارسنجی است. و … که این موارد تا پایان سال جاری تکمیل می شود.

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه با بیان اینکه انتظار دولت از سیستم بانکی برای هدایت نقدینگی به سمت بخش تولیدی است، گفت: در حال حاضر بخش مهمی از نقدینگی به سمت تولید هدایت می شود و تقریبا 70 درصد تسهیلات نظام بانکی در سرمایه در گردش است. بیشتر در بخش صنعت و معدن پرداخت می شود. بخش مهمی از این موضوع به نظام مالیاتی برمی گردد. در دنیا نظام مالیاتی دو کارکرد دارد. یکی از وظایف آن تامین مالی دولت و دیگری تخصیص بهینه منابع در اقتصاد است.

  شرکت های کاغذی عمومی شدند/ سرمایه مردم تکه تکه شد

وی گفت: سیستم های مالیاتی جهت سرمایه را تعیین می کنند. «در دنیا فعالیت‌های غیرمولد و سوداگرانه مالیات‌های بالایی دارند و فعالیت‌هایی که مالیات کمتری ایجاد می‌کنند شامل آن‌ها می‌شود» که در صورت تصویب، نقش بسیار مهم و مؤثری در تخصیص بهینه منابع و افزایش هزینه‌ها خواهد داشت. دولت. درآمدهای مالیاتی

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص میزان وجوهی که به سمت بخش‌های غیرتولیدی و تولیدی هدایت می‌شود، توضیح داد: نظارت بر جریان نقدینگی در بانک مرکزی انجام می‌شود و این اطلاعات موجود است که البته باید مرتباً تعدیل شود. . “در حال حاضر همه چیز عالی نیست، اما راه طولانی را طی کرده است و تا حد زیادی این سیستم ها به روز شده اند، اما هنوز کار برای انجام دادن وجود دارد.

صالح آبادی در خصوص پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن افزود: قانون و دولت بانک ها را موظف کرده اند که 20 درصد منابع خود را به حوزه مسکن اختصاص دهند و بانک مرکزی و بانک ها به شدت بر این موضوع نظارت دارند. راه های مختلفی برای تامین سرمایه برای مسکن وجود دارد که یکی از آنها بازپرداخت املاک و وام مسکن است.

وی یکی از الزامات اصلاح نظام بانکی را اصلاح نگاه نظارتی بانک مرکزی بر بانک ها دانست و گفت: پیش از این نظارت بانک مرکزی مبتنی بر ریسک نبود اما امروز در دنیا با استفاده از فناوری مرکزی، بانک مرکزی بانک ها را به طور سیستماتیک کنترل می کند.»

دیدگاهتان را بنویسید