تخلفات بیمه شخص ثالث ساده شده

16330 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در گفت و گو با خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ گفت: امروز 22 آذرماه روز ملی بیمه و همه مدیران صنعت بیمه کشور بود. برای هماهنگی برنامه یکساله صنعت بیمه کشور گرد هم آمده بودند.

وی در ادامه از بخشودگی کلیه جرائم بیمه شخص ثالث خبر داد و اظهار داشت: امروز با پیشنهاد رئیس کل بیمه مرکزی مبنی بر بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موافقت شده است و این فرصت در اختیار دارندگان کلیه وسایل نقلیه موتوری قرار می گیرد تا از آن استفاده کنند. این انتشار تا پایان دسامبر.

وی همچنین گفت: بر اساس ماده 24 قانون بیمه شخص ثالث، اساساً این قانون برای کلیه خودروها بیمه اجباری است، در صورتی که دارندگان وسایل نقلیه وسیله نقلیه خود را برای مدت معینی بیمه نکنند، جریمه خواهند شد و لغو این موارد. جریمه ها، صاحبان وسایل نقلیه را تشویق می کند تا به بهانه جریمه، بیمه تجهیزات خود را به تاخیر نیندازند.

خاندوزی همچنین اعلام کرد: در گذشته تمامی جریمه های وسایل نقلیه موتوری معاف شده است، بنابراین دارندگان وسایل نقلیه دو هفته فرصت دارند تا از این معافیت استفاده کنند.

وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که آیا این معافیت شامل تمامی وسایل نقلیه موتوری از جمله ماشین آلات کشاورزی می شود، افزود: در خصوص موتورسیکلت و ماشین آلات کشاورزی از نیمه آبان ماه فرصت استفاده از این فرصت فراهم شد. از آنجایی که اکثر مردم از وسایل نقلیه شخصی استفاده می کنند، تا پایان ماه دسامبر به تمام وسایل نقلیه موتوری زمینی تعمیم داده شد.

  نحوه استفاده از ماشین لباسشویی، چه باید و چه نباید

وی در پایان گفت: برای اینکه مردم تا پایان آذرماه از بیمه شخص ثالث استفاده کنند، با مراجعه به مراکز بیمه، هیچ مسئولیتی در قبال نبود بیمه شخص ثالث در گذشته بر عهده نخواهد بود و تاکید می کنم که تمامی جرایم گذشته تا پایان این ماه ساده شده و در صورت مراجعه افراد تا 9 آذر به این مراکز می توانند بدون پرداخت جریمه از بیمه شخص ثالث استفاده کنند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید