تخم مرغ بیش از 90 هزار تومان نخرید

گروه اقتصادی – رجانیوز: رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری پرورش دهندگان طیور تخمگذار گفت: قیمت تخم مرغ جوجه کشی ۲ ماه است که تغییری نکرده است و هر کیلوگرم از این محصول بین ۳۵ تا ۳۸ هزار تومان به فروش می رسد. و شانه دو کیلویی بین 70 تا 75 هزار تومان به فروش می رسد.» بنابراین هرگونه افزایش قیمت در خرده فروشی های بالای 90 هزار تومان گران است.

من گزارش میدم رجانیوزرئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری طیور تخمگذار گفت: قیمت هر پیتای 30 عددی (دو کیلویی) بیش از 90 هزار تومان است و نسبت به مصرف کنندگان ظلم می کند.

«حمیدرضا کاشانی» در خصوص تولید و عرضه این محصول به بازار افزود: تولید تخم مرغ طبق روال انجام می شود و در این زمینه کمبودی نداریم.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه پرورش دهندگان مرغ تخمگذار تصریح کرد: 2 ماه است که قیمت تخم مرغ در جوجه کشی ها تغییری نکرده و هر کیلوگرم از این محصول 35 تا 38 هزار تومان و دو کیلوگرمی به فروش می رسد. شانه بین 70 تا 75 هزار تومان به فروش می رسد. بنابراین هرگونه افزایش بیش از 90 هزار تومانی در قیمت فروش خرده فروشی ها گران است.

وی افزود: در حال حاضر تخم مرغ در فروشگاه های زنجیره ای با قیمت مناسب عرضه می شود و تنها برخی از خرده فروشی ها با قیمت های بالا به فروش می رسند و انتظار می رود دستگاه های نظارتی در این زمینه وارد شوند تا این محصول با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

  روایت مرعشی از اختلاف هاشمی و شهید سلیمانی

عرضه هر کیلوگرم تخم مرغ 20 درصد زیر قیمت واقعی است

کاشانی گفت: قبل از این تحلیل، قیمت تمام شده هر کیلوگرم تخم مرغ 48 هزار تومان بود، اما دولت قیمت کمتری تعیین کرد، یعنی تولیدکنندگان برای هر کیلوگرم تخم مرغ بین 10 تا 13 هزار تومان ضرر می کنند.

به گفته رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان طیور، هم اکنون تولیدکنندگان هر کیلوگرم از این محصول را 20 درصد زیر قیمت واقعی به فروش می رسانند.

وی بیان کرد: اکنون با نوسانات نرخ ارز، تولیدکنندگان مواد اولیه مرغ رایگان، دارو، مکمل، کیک تخم مرغ، کارتن و حمل و نقل گران می شوند که این وضعیت نگران کننده است.

پس از اصلاح سیاست ارز ترجیحی و نظام توزیع عادلانه یارانه ها، قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ مصوب دولت برای تولیدکنندگان 35 هزار و 500 تومان و برای هر کیلوگرم 71 هزار تومان و برای هر کیلوگرم 39 هزار و 800 تومان و برای مصرف کنندگان 79 هزار و 600 تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید