تخم مرغ در انگلیس کمیاب شد + عکس

گروه بین الملل – رجانیوز: شیوع آنفولانزای مرغی و مرگ میلیون‌ها مرغ به دلیل گرمای شدید تابستان امسال به فهرست بحران‌های انگلیس، کمبود تخم‌مرغ اضافه شده است.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش ایرنا، قفسه های تخم مرغ در فروشگاه های انگلستان عمدتا خالی بوده و یا مقدار کمی از این محصول به صورت توزیع شده به فروش می رسد. فروشگاه‌های زنجیره‌ای مانند Tesco، Sainsbury’s و Lidl اعلامیه‌هایی درباره مشکلات مربوط به عرضه تخم مرغ منتشر کرده‌اند.

بر اساس مشاهدات خبرنگار ایرنا در لندن، مشتریان فروشگاه لیدل می توانند تا سه جعبه تخم مرغ از یک شعبه خریداری کنند و قفسه های فروشگاه های Sainsbury’s و Aldi نیز خالی است.

تخم مرغ که یکی از محصولات اصلی “صبحانه انگلیسی” است از منوی بسیاری از رستوران ها حذف شده و به جای آن محصولات دیگری سرو می شود. نانوایی ها و شیرینی فروشی ها نیز به دلیل کمبود تخم مرغ برای تهیه محصولات خود با مشکل جدی مواجه هستند.

در آگوست گذشته، وزارت محیط زیست، کشاورزی و امور روستایی بریتانیا نسبت به عواقب مرگ تعداد قابل توجهی از مرغ های تخمگذار به دلیل گرمازدگی ابراز نگرانی کرد. گرمای هوا در انگلیس امسال برای اولین بار از 40 درجه سانتیگراد گذشت و این وضعیت علاوه بر اختلالات گسترده در سیستم حمل و نقل این کشور و آتش سوزی دهها ساختمان در پایتخت و چندین شهر انگلیس باعث مرگ و میر شد. بیش از 3 هزار شهروند در این کشور.

اما مشکل کمبود تخم مرغ در انگلیس علاوه بر گرما و شیوع آنفلوآنزا با کناره گیری تعدادی از کشاورزان از صنعت به دلیل مشکلات رشد اقتصادی بدتر شد و تعداد مرغ های تخمگذار کمتر شد. از همیشه کشاورزان در انگلیس با افزایش قابل توجهی در قیمت خوراک و غلات روبرو هستند که از زمان شروع جنگ در اوکراین تشدید شده است.

  توسعه سواد مجازی یک ضرورت است/ طوفان جنگ سایبری ما را تکان نمی دهد/ ساختارهای فرهنگی باید بازنگری و به روز شوند.

کمبود تخم مرغ نگرانی های جدی را در مورد سهمیه بندی بیشتر محصول به وجود آورده است زیرا مردم با بحران هزینه زندگی و تورم بی سابقه دست و پنجه نرم می کنند. انگلستان اولین کشور اروپایی است که وارد دوره رکود اقتصادی شده است و تورم با جهش پنج برابری به بالاترین سطح خود در نیم قرن اخیر رسیده است.

.

دیدگاهتان را بنویسید