تدابیر مجلس یازدهم برای بازنشستگان

مجلس یازدهم از ابتدای آغاز به کار رسیدگی به مطالبات بازنشستگان را در حدود وظایف و اختیارات خود در دستور کار قرار داد.

به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، محمدبکر کلیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه، دوم مردادماه) شورای اسلامی شهر اظهار داشت: فرا رسیدن روز مبخله، روزی که خداوند متعال حقانیت را تأیید می کند. مقام والای اهل بیت (ع) مهر تاییدی دیگر زدد.

وی گفت: این روز در تاریخ اسلام به معنای واقعی روز مرجعیت دینی امت اسلامی است، نمی توان در این مسیر راه حق و پایداری را پیمود مگر با داشتن یک مرجع دینی واقعی.

رئیس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنین جان باختن جمعی از هموطنان در سیل استبان و نی ریز را به خانواده های داغدارشان و همه مردم شریف استان فارس تسلیت می گویم.

کلیباف تاکید کرد: لازم است از تمامی دستگاه های اجرایی و امدادی در سریع ترین زمان ممکن برای رفع مشکلات حادثه دیدگان و مصدومان این حادثه استفاده شود.

همچنین لازم است اقدامات لازم برای جبران خسارات وارده انجام شود و کمیته ساخت و ساز شورای اسلامی نیز با فوریت و بررسی میدانی گزارش تفصیلی علت این حادثه را با تاکید بر موضوع به نمایندگان مجلس ارائه کند. شناسایی نواقص احتمالی دستگاه های مذکور.

وی افزود: من هم به فرا رسیدن روز خانواده و تکریم بازنشستگان احترام می گذارم. مجلس یازدهم از ابتدای آغاز به کار رسیدگی به مطالبات بازنشستگان را در حدود وظایف و اختیارات خود در دستور کار قرار داد.

  تخریب سازه های فاسد / خدای دهه 60 خدای امسال است / سعی کنیم خود را نمونه سنت های الهی پیشرفت قرار دهیم.

رئیس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین مصوبات مجلس برای رسیدگی به مطالبات برخی از مستمری بگیران عزیز و محترم تعیین وضعیت یکسان سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی بود که به نتیجه رسید. پس از سالها پیگیری ویژه مجلس. همچنین در بودجه 1401 نزدیک به صد هزار میلیارد تومان برای ادامه همسان سازی و تناسب حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی، کشوری و لشکری ​​پیش بینی شده بود.

کلیباف تصریح کرد: با توجه به توجه ویژه دولت در پیگیری مطالبات مستمری بگیران و نظر به نظر شورای اجرایی مجلس مبنی بر تعیین حداقل مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان در سال 1401 بر اساس قانون، لازم است دولت هرچه سریعتر نسبت به رفع مشکل حقوقی و اتخاذ تصمیم لازم برای رفع نگرانی بازنشستگان اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید