تداوم حصارکشی بانک ها در پرداخت وام های خرد

14808 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، سید ناصر موسوی لرغانی نماینده مردم فلورجان در شورای اسلامی در خصوص مسیر سخت اخذ تسهیلات خرد بانکی از سیستم بانکی گفت: وزیر اقتصاد و دارایی می گوید اخذ تسهیلات. تا صد میلیون تومان نیاز به ضامن ندارد اما بانک ها متقاضیان وام سه ضامن با گواهی کسر حقوق می خواهند.

این نماینده مردم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متأسفانه در زمینه ضمانت نامه های بانکی با سلیقه انجام می شود در حالی که تسهیلات خرد باید با ضامن پرداخت شود، گفت: در این شرایط باید از جوانان مطابق با شرایط حمایت شود. قانون حمایت خانواده و تشویق جوانان جامعه به فرزندآوری و برای این منظور تسهیلاتی در نظر گرفته شده است که متاسفانه شاهد بسیج بانک ها در این راستا هستیم.

عضوکمیسیون اقتصادی شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برخی از بانک ها در روزهای خاصی برای دریافت تسهیلات پرونده تشکیل می دهند که این نیز قابل قبول نیست و بانک ها باید در تمام روزهای کاری خود خدمات لازم را ارائه دهند، ادامه داد: بین ده تا بیست درصد از وجوه دریافتی متقاضیان در حساب بانکی آنها مسدود می شود که قانونی نیست.

وی با بیان اینکه شنیده ها حاکی از آن است که بانک ها ضامن مستمری بگیر و بالای 60 سال را نمی پذیرند و همین موضوع مسیر سخت اخذ تسهیلات خرد را دشوارتر می کند، تصریح کرد: کارمند دولتی؟

پایان/

  با انواع کاغذ دیواری و ویژگی های هر کدام آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید