تداوم دخالت غرب در امور داخلی ایران

گروه بین الملل رجانیوز: اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، به عنوان کشوری با تاریخ سیاه در زمینه حقوق بشر، بار دیگر ادعاهایی را درباره رویدادهای اخیر ایران مطرح کرد. او که اخیراً مواضع سختی در قبال ایران اتخاذ کرده است، رفتار تهران در قبال شورشیان را «غیرقابل قبول» توصیف کرد.

اظهاراتی که امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز در پاسخ به سوال خبرنگاری گفت که موضع او در قبال ایران از ابتدای حوادث اخیر مشخص بوده است.

این در حالی است که وزرای خارجه اتحادیه اروپا نیز دوشنبه گذشته بسته تحریمی جدیدی را به بهانه مسائل حقوق بشری و ادعای دخالت ایران در جنگ اوکراین اعمال کردند.

جمهوری اسلامی ایران بارها نسبت به ابزاری شدن و سیاسی شدن موضوع حقوق بشر هشدار داده و ضمن محکومیت این اقدامات تاکید کرده است که رویکرد غیرسازنده غرب به ارتقای حقوق بشر در هیچ کشور و جامعه بین المللی کمکی نخواهد کرد. .

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پیش از این در اظهارات خود اعلام کرد: کارنامه کشورهایی که پیشگام استفاده ابزاری از حقوق بشر بوده اند بسیار سیاه است. آنها در طول تاریخ جنایات زیادی علیه بشریت مرتکب شده اند و صلح و امنیت بشریت را به خطر انداخته اند و جان هزاران نفر را در جنگ ها و مداخلات غیرقانونی مختلف در راه خواسته های سیاسی خود قربانی کرده اند.

وی خاطرنشان کرد که تحرکات آنها “به جایی نمی رسد و ما معتقدیم که ادعاهای حقوق بشر علیه کشورهای مستقل و استفاده از آنها برای دستیابی به اهداف سیاسی، روند ارتقای حقوق بشر به عنوان یک موضوع مهم در جامعه بین المللی را نقض می کند.” »

  حمله اخیر صهیونیست ها به مسجد الاقصی عواقب جدی در پی خواهد داشت/ درگیری در یمن، افغانستان و اوکراین باید پایان یابد

به گزارش ایرنا، امروز (پنجشنبه) آخرین نشست کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای سال 2022 در بروکسل برگزار می شود. بر اساس این گزارش در سایت اتحادیه اروپا، جنگ اوکراین، بحران انرژی، وضعیت اقتصادی، مسائل امنیتی و روابط خارجی محورهای این نشست است.

دیدگاهتان را بنویسید