تدفین باید در فضای باز برگزار شود

از آنجایی که چرخه ویروس در حال حاضر در حال چرخش است و تعداد بستری شدن در بیمارستان رو به افزایش است، بهتر است مراسم در فضای باز برگزار شود.

به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، کمال حیدری معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اربعین یکی از باشکوه ترین اجتماعات بشری در دنیا محسوب می شود و سلامت افراد در چنین شرایطی یکی از دغدغه های مردم است. وزارت بهداشت پیشگیری از بیماری کووید 19 بسیار موثر است.

وی ادامه داد: امیدوارم موضوع واکسیناسیون مورد استقبال قرار گیرد زیرا تاثیر واکسن در پیشگیری از بیماری ثابت شده است و توصیه می شود کسانی که قصد حضور در مراسم تشییع سید و سالار شهید (ع) را دارند توجه جدی داشته باشند. به تزریق واکسن

معاون بهداشتی وزارت بهداشت افزود: علاوه بر واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در پیشگیری از بیماری جهش جدید کرونا تاثیر بسزایی دارد.

حیدری به ضعف سیستم ایمنی در بیشتر سالمندان اشاره کرد و گفت: این گروه بیشتر در معرض خطر هستند و نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارند و تا حد امکان در مراکز شلوغ و شلوغ حضور نداشته باشند و یا در صورت وجود تمام اقدامات برای ایمنی برای پیشگیری از بیماری را به شدت دنبال کنید.

معاون وزیر بهداشت از وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه چرخه ویروس در حال حاضر در حال چرخش است و تعداد بستری ها در حال افزایش است، بهتر است مراسم در فضای باز برگزار شود.

  آیا ترکیه از گرسنگی رنج خواهد برد؟

دیدگاهتان را بنویسید