تراز تجاری مثبت است/ نهادهای موظف باید از صادرات محصولات حمایت کنند

گروه سیاسی رجانیوز: «علی بهادری جهرمی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات هیات وزیران اظهار داشت: هیات وزیران با عضویت وزیر موافقت کرد. اقتصاد به عنوان یکی از نمایندگان هیئت وزیران در شورای عالی کار که با توجه به آثار متعدد تصمیمات در این شورا دکتر خاندوزی جایگزین دکتر دوستعلی شد.

من گزارش میدم رجانیوز; سخنگوی دولت یکی دیگر از مصوبات شورای دولت در حوزه ارز را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در جلسه امروز دستورالعمل اجرایی مربوط به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور تصویب و کارگروه مربوطه مورد بررسی قرار گرفت. تصویب شده در دبیرخانه بانک مرکزی.

وی ادامه داد: با احتساب صادرات انرژی، نفت و گمرک تراز تجاری ما فوق العاده مثبت است و صادرات به مراتب بیشتر از واردات داریم.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت گفت: این آیین نامه به منظور مدیریت این اقلام صادراتی و ارزهای حاصل از آن و یکپارچگی بیشتر آن ها تصویب شده است که امیدواریم نسبت به گذشته در مدیریت ارز موثرتر باشد.

بهادری جهرمی همچنین به تاکید دولت بر حمایت از صادرات محصولات تولید داخل اشاره کرد و گفت: در راستای حمایت از صادرات محصولات تولید داخل به ویژه در بخش خصوصی و غیردولتی آیین نامه مشارکت فعالان اقتصادی در عرصه بین الملل تدوین شد. زنجیره تولید تصویب شد که بر این اساس وزارت صمت و واحدهای مرتبط موظف شدند از تولیدکنندگانی که بر اساس استانداردهای جهانی محصولات تولید می کنند حمایت کنند.

  قیمت انواع سکه و طلا بدون تغییر باقی مانده است

وی تصریح کرد: بر اساس این آیین نامه، نهادهای مسئول باید حمایت های لازم را از صادرات این محصولات در نظر گرفته و مشوق هایی را در نظر بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید