ترامپ: خرابکاری در جریان نورد کار بایدن است

بر اساس این سرمقاله، بلوک نظامی ناتو به رهبری آمریکا روز پنجشنبه با استناد به شواهد موجود اعلام کرد که خرابی خطوط لوله نورد استریم 1 و 2 که گاز روسیه را مستقیماً به آلمان منتقل می کند، ناشی از خرابکاری عمدی و اقدام غیرمسئولانه بوده است.

این آژانس در بیانیه ای هشدار داد که نشت از خطوط سوخت نورد استریم خطرات قابل توجهی برای کشتیرانی بین المللی و آسیب های زیست محیطی گسترده به همراه دارد و خواستار بررسی کامل این موضوع شد.

ریزش دو خط لوله زیر آب پس از کاهش سریع فشار در هفته جاری کشف شد. زلزله شناسان در سوئد از انفجارهایی در این منطقه در روز دوشنبه خبر دادند و سپس گشت های هوایی نشت گاز از آن خطوط برق را شناسایی کردند. مقامات غربی و روسیه خرابکاری را به عنوان علت احتمالی خسارت ذکر کرده اند.

ترامپ: خرابکاری در

منتقدان روسیه در رسانه های غربی و همچنین برخی مقامات غربی می گویند که مسکو ممکن است خطوط لوله خود را منفجر کرده باشد تا به اتحادیه اروپا فشار بیاورد.

در همین حال، رادوسلاو سیکورسکی، نماینده لهستانی پارلمان اروپا که روابط قوی با محافل سیاسی در واشنگتن دارد، در توییتر از ایالات متحده برای این حادثه تشکر کرد. وی با ابراز خرسندی از وضعیت مخمصه ای که برای مسکو ایجاد شده است، گفت: اگر مسکو می خواهد به قراردادهای خود با مصرف کنندگان در اروپای غربی عمل کند، باید از خط لوله گازی که از لهستان می گذرد استفاده کند.

ترامپ: خرابکاری در

همزمان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، احتمال نقش دولت آمریکا در حمله به این خط لوله را مطرح کرد و گفت که خرابکاری در خطوط لوله گاز نورد استریم 1 و 2 در دریای بالتیک ممکن است. منجر به جنگ جهانی سوم شود.

  نظر عباس عبدی درباره نامه اخیر میرحسین موسوی

ترامپ 76 ساله بار دیگر گفت که اگر به جای بایدن رئیس جمهور آمریکا می شد، هرگز جنگ اوکراین و حمله روسیه رخ نمی داد.

وی تاکید می کند: واشنگتن باید بر موضوع مذاکرات صلح روسیه و اوکراین تمرکز کند، زیرا هر دو طرف به آن نیاز دارند و می خواهند.

این ادعاها از سوی ترامپ مطرح می شود که با اعمال تحریم های سنگین علیه پروژه نورد استریم 2، مانع اصلی به تعویق انداختن تکمیل این پروژه شده است. در واقع این ترامپ بود که توجه جهان را به وابستگی اروپا به ویژه آلمان به گاز روسیه جلب کرد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید