ترفند جدید وزارت صمت در تنظیم بازار خودرو

10836 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، در حالی که وزارت صمت اصرار دارد خودروسازان بخش خصوصی و دولتی محصولات خود را از طریق سامانه یکپارچه فروش این وزارتخانه عرضه کنند، اما در اولین روزهای استفاده شاهد شکست آن هستیم. با تداوم مشکل در روز دوم، بسیاری از خریداران در بارگذاری اطلاعات و ثبت نام نهایی با مشکل مواجه می شوند.

متقاضیان اعلام می کنند که تنها سه مرحله از مراحل ثبت نام هفتگی را طی می کنند که پس از آن امکان ورود، ثبت اطلاعات، تایید نهایی و دریافت کد رهگیری وجود ندارد.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که شهر آفتاب میزبان چهارمین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران است و خودروسازان به ویژه خودروسازان خصوصی توانسته اند با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و طرح های فروش خود را ارائه دهند.

وزارت صمت خرابی سیستم یکپارچه فروش را به اولین روز افتتاح سایت مرتبط دانسته و گفته است که این مشکل ظرف 24 تا 72 ساعت آینده برطرف خواهد شد.

البته در این بین به نظر می رسد که این سامانه تست ها و تست های فنی را پشت سر نگذاشته است و هر چقدر این دستورالعمل عجولانه اعلام شد این سامانه نیز به سرعت ظاهر شد زیرا این حجم از بدبختی از سوی وزارتخانه گسترده و طولانی خانه مانند سکوت بسیار شگفت انگیز است.

به عنوان مثال مدیرعامل در اظهارنظری به بهمن موتور گفته است که استفاده از این سامانه تاثیر مثبتی در رسیدن به دست مصرف کننده واقعی ندارد و خلاف استفاده از این سامانه است اما در هر صورت تابع قوانین است.

  سرنوشت قیمت دارو پس از لغو ارز دولتی

به گفته وزیر صمت، هدف از این سامانه ایجاد شرایط برابر و عادلانه برای شرکت های مختلف فروش خودرو و از همه مهمتر افزایش شفافیت در فرآیند تحویل است.

با این حال، سیستم فروش متمرکز یک ایراد عمده دارد و آن فعال بودن روش قرعه کشی است. به نظر می رسد با وجود ایرادات مختلف نسبت به اجرا، نه تنها قدمی برای حذف قرعه کشی برداشته نشده، بلکه شاهد اجرای آن در سامانه یکپارچه فروش نیز هستیم.

منبع: دیجیاتو

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید