ترور «شهید صیاد هدی» نشان دهنده یأس صهیونیست ها از صلابت مقاومت است/ تدفین باشکوهی که مقاومت مردم ایران را به تصویر می کشد.

گروه سیاسی – رجانیوس: یکشنبه شب خبر شهادت شهید حسن صیاد هدی تیتر یک رسانه ها شد. این شهید مدافع حرم در حوالی منزلش که قصد ورود به منزل را داشت مورد اصابت پنج گلوله قرار گرفت. چند روز پس از انتشار این خبر، نیویورک تایمز گزارش داد که رژیم اسرائیل به آمریکا اطلاع داده است که قتل شهید صیاد هدی مال آنهاست. اما دلیل این اعتراف صریح صهیونیست ها به قتل شهید هدی چیست؟

قمار برای سود

حوادث ماه های اخیر اسرائیل فضایی آتشین و هولناک را در سرزمین های اشغالی ایجاد کرده است. عملیات استشهادی و ورود تسلیحات به امن ترین مناطق اسرائیل به مرور زمان سلطه امنیتی رژیم صهیونیستی را مختل کرده و این تصویر برای مردم جهان و مردم سرزمین های اشغالی ایجاد شده است. به گفته برخی منابع، اقدامات و اراده ایران از عوامل اصلی تسلیح گروه های ضد صهیونیستی در قلب اسرائیل است. این وضعیت اسفناک را باید به شکست های بلندمدت سیاست منطقه ای اسرائیل در سوریه، عراق، لبنان و یمن اضافه کرد.

در این شرایط اسرائیل نیاز مبرمی به بازسازی ارگان امنیتی خود دارد، از این رو اقداماتی را برای ارعاب و ایجاد اعتماد مردم خود انجام داده است. اقداماتی مانند ترور شیرین ابوعقیل، خبرنگار الجزیره و قطع مراسم تشییع جنازه وی یکی از اقداماتی بود که برای نشان دادن اقتدار و جدیت اسرائیل در رفتار با مخالفان خود یا کسانی که احساس خطر می کند، انجام شد. اگرچه این اقدام آشکارا پیامدهای بسیار جدی برای اسرائیل در افکار عمومی جهان دارد.

  آرد نان و نان سنتی گران نشده است

عملیات تروریستی روز یکشنبه تهران نیز در همین معما قرار دارد. اسرائیل که به دلیل ضعف های جدی امنیتی و میدانی بازی جنگ روانی را باخته است، با این اقدام تلاش می کند تا وضعیت امنیتی خود را در برابر ایران بازگرداند و به همین دلیل اگرچه به هزینه سنگینی که ممکن است به دنبال داشته باشد واقف است. برای طراحی و اجرای این عملیات تروریستی. در واقع اسرائیل بار سنگین هزینه های امنیت نظامی و همچنین پیامدهای بین المللی رفتار خشونت آمیز و غیرقانونی خود را به دوش کشیده و پس از شکست های سنگین خود برای احیای موقت تا حدودی خود را در جنگ روانی متکی کرده است.

واقعیت میدان ناامیدی فراگیر است

در ماجرای ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان در دهه 1980، صهیونیست‌ها زمانی دست به ترور زدند که چاقو به استخوان‌شان رسید و ایران در مراحل پایانی دستیابی به محل دانش هسته‌ای بود. اکنون در برابر موفقیت های منطقه ای ایران، شواهد نشان می دهد که همین موضوع در محاسبات امنیتی رژیم صهیونیستی علیه سپاه قدس نیز تکرار می شود. نیروی قدس عملاً کار خود را در سوریه به پایان رسانده و به لحظه ای غیرقابل بازگشت رسیده است. تقویت حضور منطقه‌ای ایران در سوریه پس از جنگ اوکراین نیز گواه این است که محور مقاومت وارد مرحله جدیدی از تغییر موازنه به نفع جبهه ضد صهیونیستی شده است. اکنون صهیونیست ها به این فکر می کنند که نفرت خود را از این موفقیت ها تخلیه کنند. می توان گفت که این اقدام برای دو هدف شکل می گیرد; اول کسب پیروزی روانی بر شکست های بزرگ و دوم نشان دادن مبارزه پرهزینه با اسرائیل حتی اگر به شکست این رژیم منجر شود.

  واریز یارانه جدید 2 ماهه در دو قسط به حساب بیش از 23 میلیون سرپرست خانوار

صهیونیست‌ها مدت‌هاست سعی کرده‌اند از این خط پیروی کنند که اقدامات امنیتی بسیاری علیه ایران در سوریه انجام می‌دهند و ایران قادر به پاسخگویی به این اقدامات نیست. ترور اخیر در تهران نشان می دهد که تلاش های تبلیغاتی آنها در سوریه مانند گذشته تأثیر روانی ندارد و اسرائیل مجبور به ایجاد ناآرامی در تهران است. این نشان از شکست وحشیانه رژیم صهیونیستی در میدان جنگ و تلاش برای به تصویر کشیدن عکس آن در اذهان جهانیان است.

دو باخت به صهیونیست ها

برخی رسانه های صهیونیستی مدعی هستند شهید صیاد هدی در سراسر جهان علیه دیپلمات ها و اعضای رژیم صهیونیستی اقدام کرده و از جمله افرادی بوده که در انتقال فناوری موشکی به محور مقاومت نقش بسزایی داشته است، حتی اگر بدانیم این ادعاها به معنای … صهيونيست ها به اين حقيقت اذعان دارند كه در ازاي ده ها ضربه اي كه خورده اند، مجبور به حذف شهيد خدا شدند. این بدان معنی است که اقدام آنها تنها یک واکنش منفعلانه و بزدلانه پس از چندین دهه ضربه ای است که قبلاً دریافت کرده اند.

عملیات روانی ناموفق

رژیم صهیونیستی با شهادت مدافعان حرم اشتباه بزرگی مرتکب شد که در ابتدای حضور مستشار ایرانی در سوریه به طور اتفاقی عملیات روانی نسبتا موفق آنها را خنثی کرد. در روزهای ابتدایی حضور ایرانیان در سوریه، موجی از شایعات و کارشکنی های مدافعان حرم در رسانه های صهیونیستی منتشر و منعکس شد که نمونه آن شایعه پرداخت حقوق های نجومی به مدافعان حرم بود. اما در همین عملیات تروریستی اخیر، شهادت یک پاسدار معبد با خودروی شخصی پرایدش و سکونت او در یک خانه استیجاری موجی از خواندن مطالب مربوط به تخریب مدافعان حرم را در افکار عمومی و حقایقی از زندگی مدافعان حرم در انظار عمومی زنده کرد. نظر.

  هزینه سئو سایت

باز هم وفاداری

تشییع باشکوه شهدای مدافع حرم و شهید صیاد هدی نشانه بارز مقاومت مردم در برابر نقشه های شوم صهیونیست ها و شکست سیاست های این رژیم نامشروع و ظالم است. جمعیت آنقدر مشتاق بود که رسانه های خارجی نتوانستند از او یادی نکنند. به عنوان مثال، آسوشیتدپرس روی جلد مراسم تشییع صیاد هدی گزارش داد: گلوله شلیک شد، آنها به خیابان ها ریختند و شعار “مرگ بر اسرائیل” سر دادند. عزاداران با سر دادن شعارهای ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی، پوستر شهید هدی را در کنار سردار قاسم سلیمانی، فرمانده ارشد ایرانی کشته شده در حمله پهپادی آمریکا در عراق در سال 2020 و پاره شدن پرچم‌های اسرائیل، آمریکا و انگلیس را در دست داشتند. روی پوستری با نشان موساد و سیا نوشته شده است: «ایران قربانی تروریسم است». او در مراسم تشییع جنازه به آسوشیتدپرس گفت: ما فقط می خواهیم انتقام بگیریم. «دشمنان باید بدانند که ما به شهدا وفاداریم و خون آنها برای ما ارزشمند است. گفتنی است این مراسم با حضور چشمگیر فرمانده سپاه قدس همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید