ترکیب کابینه با صهیونیست های افراطی

گروه بین الملل – رجانیوز: رسانه های رژیم صهیونیستی از باز شدن پرونده تشکیل دولت جدید رژیم صهیونیستی خبر دادند و نشان دادند که بنیامین نتانیاهو برخلاف تاکید اولیه خود کابینه ای را با اکثریت تندروهای یهودی تشکیل داده است.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش روزنامه ایران، رسانه های رژیم صهیونیستی از باز شدن پرونده تشکیل دولت جدید رژیم صهیونیستی خبر دادند و نشان دادند که بنیامین نتانیاهو برخلاف تاکید اولیه خود کابینه ای را با اکثریت یهودیان تندرو تشکیل داده است. .

به گزارش روزنامه یدیعوت آحارونوت، حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی، برای پیوستن به دولت جدید با حزب قدرت یهود به رهبری ایتامار بن گوئر قرارداد امضا کرد. بر اساس این توافق، بنگیر سمت وزیر امنیت داخلی را بر عهده خواهد داشت که از اختیارات آن اداره پلیس مرزی کرانه باختری است. او همچنین به پرونده های Negev و Hebron رسیدگی خواهد کرد. این توافق به معنای تشکیل کامل دولت نیست، بلکه به بن گر وزارت امنیت داخلی در کابینه امنیتی می دهد. بر اساس این گزارش، لیکود در حال حاضر مشغول رایزنی های مشارکتی با سایر احزاب برای تشکیل دولت جدید است. بن گیر پس از اعلام این خبر در واکنش به این توافق گفت: گام مهمی برای تشکیل دولت دست راستی برداشته ایم.بن گوئر بارها با مشارکت در ایجاد تنش بین رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها نقش داشته است. در حملات شهرک نشینان به مسجد الاقصی. علاوه بر این، این شخصیت تندرو رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کرده بود که طرحی را برای هدایت این وزارتخانه تدوین کرده است که در آن دستورالعمل تیراندازی به فلسطینی ها برای نیروی انتظامی تسهیل شده است.

  ارائه آمار فنی به فیفا؛ ایران نایب قهرمان جام حذفی/ کی روش از چند بازیکن استفاده می کند؟

واکنش ها به انتصاب بن گر در کابینه

حضور بن گر در دولت آینده نتانیاهو نگرانی و انتقاد محافل صهیونیستی و بین المللی را برانگیخته است تا جایی که بنی گانتز وزیر دفاع رژیم صهیونیستی به شدت از نخست وزیر نتانیاهو به دلیل توافق با حزب قدرت یهود برای تشکیل کابینه انتقاد کرد. .

به گزارش اسپوتنیک، بنی گانتز در واکنش به توافق بنیامین نتانیاهو با ایتامار بن گویر برای پیوستن به دولت جدید در توییتی نوشت: «امنیت داخلی یا کاهش امنیت و ایجاد ارتش خصوصی برای بن‌گویر؟» گانتز گفت: «توافقنامه بین بن گر و نتانیاهو مسیر دولت بعدی را تعیین می کند و این بار انحلال قدرت دولت و واگذاری بخش هایی از وزارتخانه ها و تغییر چارچوب عملیاتی در کرانه باختری است که به عملکرد عملیاتی ارتش و پلیس اسرائیل آسیب می رساند. گانتز ادامه داد: در سطح سیاسی، تقسیم اختیارات اداره مدنی (هیئت حاکمه رژیم صهیونیستی در کرانه باختری) بین وزارت دفاع و وزارت دارایی و همچنین تقسیم وظایف نیروهای امنیتی در کرانه باختری بین وزارت دفاع و وزارت امنیت داخلی، ممکن است منجر به نظر قوی بین المللی در مورد ج موضوع «الحاق» کرانه باختری و این آسیب بزرگ اداری و امنیتی وارد خواهد کرد. “

اما این تنها بخشی از چالش های نتانیاهو برای توافق با بن گر در سرزمین های اشغالی است. در این زمینه حتی شاهد واکنش فلسطینی ها بودیم که می تواند بحران را برای دولت نتانیاهو تشدید کند، اما وزارت خارجه فلسطین نسبت به خطرات توافق نتانیاهو و بن گر هشدار داد که به رئیس این حزب افراطی گسترده می شود. قدرت های امنیتی در سواحل غربی اشغالی

  تورات مدیران دولتی و محققان دانشگاهی بازیگوش صنعت خودرو!

هشدار داد

چالش های فراتر از سرزمین های اشغالی

به گزارش تارنمای جمهوری مصر، وزارت امور خارجه فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که با حساسیت زیادی در حال بررسی پیامدهای ناگوار توافق‌هایی است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر کنونی رژیم صهیونیستی با دوردست‌ها انجام داد. احزاب راست و نمایندگان فاشیسم اسرائیل، مانند ایتامار بن گوئر، رئیس حزب Vlast. “یهودی” (اوتسما یهودیت) و طرفدارانش امضا می کنند. وزارت امور خارجه فلسطین در ادامه نسبت به پیامدهای این توافقات ائتلافی بر هرگونه اقدام بین المللی و منطقه ای برای برقراری صلح، کاهش تنش و اقدامات اعتمادساز در مسیر مذاکرات دو کشور هشدار داد و اعلام کرد که این توافقات خارج از کشور اجرا می شود. در حالی که شبه نظامیان شهرک نشین و حملات تروریستی آنها با توجه به احساس حمایت و پشتیبانی پس از انتخابات اخیر رژیم صهیونیستی، حملات و جنایات بیشتری را علیه شهروندان فلسطینی انجام می دهند. این وزارتخانه از جامعه جهانی خواست تا به مسئولیت خود برای نظارت بر این تحولات عمل کند. در همین راستا، حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس، انتصاب ایتامار بن گور را دلیل اصرار کابینه آینده تل آویو برای اتخاذ سیاستی رادیکال و نژادپرستانه علیه ملت، سرزمین و فلسطین می داند. پناهگاه ها

اما چالش‌های پیش روی بنیامین نتانیاهو پس از تشکیل کابینه، در شرایطی که احزاب ائتلاف لیکود، احزاب افراطی و راست‌گرای رژیم صهیونیستی و شخصیت‌های تندرو هستند، تنها به واکنش فلسطینی‌ها محدود نمی‌شود. این اقدام بدون شک باعث ایجاد بلاتکلیفی جدی در پذیرش عمومی کابینه جدید چه در داخل و چه در خارج از سرزمین های اشغالی خواهد شد، به ویژه اینکه دولت بایدن پیش از این با حضور بن گر در کابینه رژیم صهیونیستی مخالفت کرده بود. در عین حال، به عقیده بسیاری از تحلیلگران، مسئله شهرک سازی بیشتر از سوی دولت نتانیاهو و موضوع حقوق فلسطینیان می تواند بحران جدی بین واشنگتن و تل آویو در دوران نتانیاهو ایجاد کند. به همین دلیل، نتانیاهو پیش از این در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2024 از جمهوری خواهان حمایت کرده است. از سوی دیگر، سنگینی سایه چهره های بنیادگرای صهیونیست بر کابینه و حزب نتانیاهو (لیکود) و جذب منافع افرادی مانند بن. گوئر باعث خواهد شد که نتانیاهو موقعیت سابق خود را بازیابد. بنابراین کابینه جدید در این مسیر با چالش ها و بحران های جدی مواجه خواهد شد و تنش ها به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

  374000 دوز واکسن تاج را یک شبه تزریق کنید

البته این ادعای تحلیلی وجود دارد که نتانیاهو در روند تشکیل کابینه شکست نخورد و دور دیگری از انتخابات را برگزار نکرد که منجر به شکست وی می شد و همچنین به دلیل دور نبودن نتانیاهو از قدرت می تواند منجر به اتهامات فساد علیه او و همسرش شود.در این صورت، او برای همیشه از قدرت برکنار می شود و مجبور می شود با بن گر و احزاب راست ائتلاف تشکیل دهد. با این حال، این تصمیم نتانیاهو ممکن است در کوتاه مدت موفق شود قدرت را به دست او بازگرداند، اما چالش پیش رو او را در منجلاب بحران دیپلماتیک منطقه ای و جهانی و همچنین بحران ناامنی فرو می برد.

دیدگاهتان را بنویسید