ترکیه: تسلیت آمریکا در مورد حمله تروریستی در استانبول را نمی پذیریم

گروه بین الملل: وزیر کشور ترکیه گفت: آنکارا پیام تسلیت واشنگتن را در مورد حمله تروریستی مرگبار پ ک ک در استانبول نمی پذیرد.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش فارس، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در ادامه انتقاد از آمریکا گفت: آنکارا پیام تسلیت واشنگتن را در خصوص حمله مرگبار تروریستی پ ک ک در استانبول نمی پذیرد.

سویلو همچنین به تشریح انفجار روز گذشته در منطقه میدان تقسیم استانبول پرداخت و گفت: عاملان این اقدام تروریستی با دستور کشته شدن مسئول این انفجار سعی در از بین بردن شواهد داشتند.

وی افزود: ترکیه به کسانی که پیام ارسال کردند با اقدامات تروریستی پاسخ خواهد داد و به عملیات ضد تروریستی خود ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزیر کشور ترکیه همچنین گفت که مظنون حمله تروریستی استانبول اگر دستگیر نمی شد امروز به یونان فرار می کرد.

به گزارش راشا تودی، سویلو توضیح داد: می دانیم که حمله از کجا هماهنگ شده است. پیامی به ما داده شده است و می دانیم معنی آن چیست. ما تسلیت سفارت آمریکا را نمی پذیریم.

وی پیش از این با مقصر دانستن دولت آمریکا در این حمله تروریستی و کشتار مردم استانبول، توضیح داد که پیام تسلیت واشنگتن مانند یک جنایتکار است که به صحنه جنایت خود باز می گردد.

به گفته وزیر کشور ترکیه، دستور این حمله از سوی مرکز فرماندهی پ.ک.ک و نیروهای دموکراتیک سوریه در منطقه عین العرب (کوبانی) واقع در شمال سوریه صادر شده و عامل این حمله وارد شده است. ترکیه از طریق یک شهر عفرین.

  قاچاقچیان کالاهای وارداتی به ارز دولتی را با ارز آزاد صادر می کردند

رسانه های ترکیه شامگاه یکشنبه از وقوع یک انفجار قوی در منطقه «بی اوغلو» شهر استانبول خبر دادند. دولت ترکیه اعلام کرد که این بمب گذاری توسط یک زن انجام شده است و گفته است که در این حمله تروریستی حداقل 6 نفر کشته و 81 نفر دیگر زخمی شده اند.

به گزارش رسانه های ترکیه، امروز (دوشنبه) در چارچوب یک عملیات ضد تروریستی، کمتر از یک روز پس از انفجار در استانبول، نیروهای ویژه و پلیس به مخفیگاه زنی که بمب را در خیابان رها کرده بود، یورش بردند و او را دستگیر کردند. ساختند

پس از بازجویی از این فرد، اداره امنیت استانبول اعلام کرد که نام وی “احلام البشیر” و شهروند سوری است که به آموزش جاسوسی توسط گروه تروریستی “پ ک ک” اعتراف کرده و از طریق منطقه عفرین وارد کشور شده است. ادلب (سوریه) اینجا ترکیه بود. به گزارش خبرگزاری آناتولو، تعداد افراد دستگیر شده در ارتباط با حمله در استانبول به 46 نفر افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید