ترکیه واردات نفت خود از روسیه را دو برابر کرده است

به گزارش رجانیوز، بر اساس اطلاعات منتشر شده، ترکیه در سال جاری واردات نفت خود از روسیه را تقریبا دو برابر کرده است.

ترکیه واردات نفت خود از روسیه را در سال جاری به بیش از 200 هزار بشکه در روز افزایش داده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده است.

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط Refinitiv Eikon، پالایشگاه‌های Topras و Star ترکیه مصرف دو نوع نفت روسیه، Ural و Siberian Light را به میزان قابل توجهی افزایش دادند و خرید نفت خود از دریای شمال، عراق و غرب آفریقا را کاهش دادند.

داده های این موسسه نشان می دهد که پالایشگاه ستاره از ژانویه تا آگوست 2022 به طور متوسط ​​90 هزار بشکه در روز نفت از روسیه خریداری کرده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته 48 هزار بشکه در روز بود.

بر اساس این داده ها، توپراس در این مدت به طور متوسط ​​روزانه 111 هزار بشکه نفت از روسیه خریداری کرده که نسبت به رقم 8 ماهه سال گذشته که 45 هزار بشکه در روز بود، بیشتر است.

یک تاجر در بازار نفت مدیترانه به رویترز گفت: انتخاب پالایشگاه های ترکیه بدیهی بود زیرا آنها هیچ محدودیتی برای خرید نفت از روسیه ندارند.

در اوایل ماه جاری، مسکو و آنکارا برای تقویت همکاری در اقتصاد، حمل و نقل، کشاورزی، مالی، گردشگری و ساخت و ساز توافق کردند. این کشورها قصد دارند تا سال 2030 تجارت دوجانبه را به 100 میلیارد دلار برسانند و در پروژه های انرژی همکاری کنند. آنها همچنین توافق کردند که ترکیه بخشی از واردات گاز خود از روسیه را به روبل پرداخت کند.

  خودروی برقی دوج رونمایی شد

دیدگاهتان را بنویسید