تشکیل شورای هماهنگی صنعت خودرو

12827 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، مهدی حتیبی در نشست قطعه سازان کشور گفت: در صورت اجرایی شدن این طرح، ایران خودرو و سایپا، دو انجمن قطعه سازان و بخش خصوصی خودرو در این شورا عضویت خواهند داشت.
وی گفت: باید برای برون رفت از وضعیت موجود و بهبود فضای منفی علیه خودروسازان و رفع موانع، صنعت خودرو و قطعه سازان را با هم متحد کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به تعهد این خودروساز به توقف تولید قطعات یدکی، گفت: با ایجاد زیرساخت های لازم و همکاری قطعه سازان شاهد حذف قطعات یدکی از روند تولید خواهیم بود. و افزایش ۲۵ درصدی کیفیت محصولات ایران خودرو.”

وی ادامه داد: برخلاف سایر کشورها، خودرو در ایران به یک دارایی سرمایه ای تبدیل شده است و ایران خودرو با افزایش تولید به دنبال تغییر نگرش مردم نسبت به خودرو به عنوان کالای مصرفی است.

مدیرعامل گروه صنعتی خودرو ایران گفت: صنعت خودرو به دلیل اتصالات صنعتی جلو و عقب، خدمات، گردش مالی و نوع تولید، صنعت مهم و استراتژیک در سراسر جهان است، اما در ایران به دلیل اینکه خودرو کالای سرمایه ای است. از اهمیت بالاتری برخوردار است. خودرو در سبد خانوار است اما این اهمیت بارها توسط برخی افراد یا گروه ها نشان داده شده و به دنبال ایجاد جرقه در فضای عمومی جامعه است.

دکتر حتیبی با اشاره به بررسی تاثیر هزینه های زیست محیطی بر قیمت خودرو در سال 1382، گفت: در سال جاری هزینه های زیست محیطی در قالب 186 متغیر از جمله قوانین مالیاتی و کار و غیره بر ایران خودرو تحمیل شد. این نشان می‌دهد که هر چند هزینه‌های تحمیلی مربوط به ایران خودرو نیست و تنها بار مالی را تحمیل می‌کند، اما بر قیمت محصولات تأثیرگذار است. این روند در 20 سال گذشته ادامه داشته است.

  بازخوانی یک افشاگری تاریخی/ موگرینی: عبارتی در برجام وجود دارد که زیربنای «مسائل دیگر» است/ این بند به درخواست ظریف در متن آمده است! / واکنش حاج قاسم سلیمانی به طرح برجام 2 چه بود؟

وی گفت: گروه صنعتی ایران خودرو بر اساس دستور رئیس جمهور مبنی بر افزایش تولید در سال جاری 750 هزار دستگاه کالای مسافری، باری و تجاری تولید و تحویل می دهد.
دکتر حتیبی افزود: برای جلب رضایت مشتریان از کیفیت محصول، 161 طرح عملیاتی در زنجیره ارزش تولید و در حوزه های تامین، مهندسی، طراحی، فروش و خدمات پس از فروش و تدارکات در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به ائتلاف راهبردی ایران خودرو و سایپا گفت: جلسات متعددی برای تشکیل کمیته مشترک برای همکاری و همکاری بهتر برگزار شده و اهداف این همکاری با جدیت دنبال می شود.

گفتنی است، در این نشست فیض بخش رئیس هیات مدیره ایران خودرو، پورمجیب معاون توسعه و تولید ایران خودرو، دبیر انجمن خودروسازان، نماینده خودروسازان خصوصی، مدیرعامل ساپکو، مدیرعامل شرکت ساپکو، مدیرعامل شرکت خودروسازی ایران خودرو، حضور داشتند. دبیر انجمن پیشرانه و قطعه سازان همگن انجمن خودرو کشور و مدیران عامل تعدادی از شرکت های قطعه سازی نیز در خصوص موضوعات مختلف صنعت قطعه سازی و خودروسازی به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید