تصویب لایحه اصلاح قانون ساماندهی صنعت خودرو در شورای دولت

14840 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، هیات وزیران با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر الحاق یک تبصره به ماده (10) قانون سازمان صنعت خودروسازی در قالب لایحه موافقت کرد.

بر این اساس در صورت کمبود خودرو یا موتورسیکلت برای ضایعات و ایجاد وقفه در فرآیند تولید یا عرضه با تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولیدکنندگان و واردکنندگان می توانند یک درصد قیمت را پرداخت کنند. خودرو یا موتورسیکلت تولیدی یا وارداتی به صندوق سازمان محیط زیست، مجوز شماره گذاری دریافت کنید. وجوه دریافتی برای پرداخت وجوه بانکی یا کمک های بلاعوض به متقاضیان اسقاط خودرو یا موتور سیکلت استفاده می شود.

همچنین بر اساس اصلاحیه مصوبه دولت مبنی بر شماره گذاری موتورسیکلت ها و خودروهای دیزلی، تمامی تولیدکنندگان موتورسیکلت و خودروهای دیزلی موظف به اخذ گواهی ضایعات به میزان یک چهارم خروجی ماهانه از مراکز اسقاط هستند. در صورت فقدان گواهی اسقاط، سازندگان مذکور موظف به ارائه تعهد 6 ماهه برای انجام تعهدات قانونی در خصوص اسقاط و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موظف است پس از تامین تعهد مذکور توسط نیروی انتظامی، شماره ای را صادر کند. تولید کنندگان قزاقستان

پایان/

  خطری به نام استقرار روحانیت در بانک ها

دیدگاهتان را بنویسید