تعداد بازداشت شدگان در متروپولیتن به 14 نفر افزایش یافت

دادگستری خوزستان از همان روز اول حادثه از هیئت ها و مراجع مختلف خواست تا نقش مستقیم یا غیرمستقیم افراد در این فاجعه را بررسی کنند.

به گزارش رجانیوس، ساعتی پیش برخی رسانه ها از خروج استاندار سابق خوزستان از کشور خبر دادند و حتی برخی او را یکی از مقصران اصلی حادثه کلانشهر عنوان کردند.

علیرغم اینکه هیچ یک از هیئت های دولت، دادستان کل کشور و مجلس شورای اسلامی یا سایر مسئولان و دستگاه های ذیربط گزارشی مستقیم یا غیرمستقیم در خصوص سقوط این کلانشهر به استاندار سابق خوزستان ندادند، اما از انتشار دهندگان خبر فوق درخواست شد.

در صورت داشتن اطلاعات یا مستنداتی از علت ریزش ساختمان کلانشهر باید موضوع را به دادگستری خوزستان گزارش دهند.

این گزارش حاکی از آن است که تا کنون هرکسی که از قصور یا سهل انگاری گزارش داده باشد دستگیر شده است.

بر اساس گزارش از ابتدای حادثه در کلانشهر، سه دستگاه تحقیق از سوی دولت، مجلس و دادستان کل کشور به محل حادثه اعزام شده است.

بر اساس بررسی های دقیق تاکنون هیچ یک از هیئت های اعزامی از سوی دولت، دادستان کل کشور، مجمع عمومی و مجلس شورای اسلامی گزارشی مبنی بر غفلت احتمالی یا صریح استاندار سابق خوزستان به دستگاه قضایی صوفیه ارسال نکرده اند.

دادگستری خوزستان از اولین روز وقوع این حادثه از هیئت ها و مراجع مختلف خواست تا نقش مستقیم یا غیرمستقیم افراد در این فاجعه را که منجر به دستگیری 14 نفر از عوامل این فاجعه شد، بررسی کنند. حادثه.روز قبل و بازداشت یکی دیگر از عوامل سازمان نظام مهندسی.

  آقای مهاجری! اگر آدم صادقی هستی بسم الله

گزارش های هیئت های اعزامی و تیم های بررسی حادثه آبادان تاکنون از قصور یا تقصیر مستقیم یا غیرمستقیم استاندار سابق خوزستان در بحث کلانشهر در دادگستری استان خوزستان گزارشی منتشر نکرده است.

پیش از این علی دهقتی رئیس قاضی استان خوزستان با اشاره به اقدامات اخیر دستگاه قضایی در رابطه با حادثه پایتخت گفت: این افراد به صورت مستقیم و به عنوان شریک در ارتکاب جنایت دستگیر شدند. آنها با کمک پلیس و نیروهای امنیتی از جمله سازمان اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شدند. تحقیقات در مورد علت احتمالی بعدی ادامه دارد.

رئیس قاضی استان خوزستان درباره دستگیرشدگان گفت: تاکنون 4 شهردار از جمله شهردار فعلی آبادان و 3 شهردار سابق، رئیس سازمان نظام مهندسی آبادان، مجری و طراح پروژه کلانشهر آبادان و تعدادی از کارکنان صدور پروانه . افراد شاغل در سازمان نظام مهندسی آبادان همکاری کردند و دستگیر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید