تعداد یارانه ها از ابتدای دی ماه دو برابر می شود

محسن رضایی گفت: از ابتدای دی ماه 1400 یارانه ها دو برابر می شود.

محسن رضایی در تشریح خبر خوش اقتصادی که قول انتشار آن را داده بود، گفت: طبق لایحه بودجه باید یارانه ها را برای سال آینده دو برابر می کردیم، اما رئیس جمهور تاکید کرد که افزایش یارانه ها برای سه ماه باقی مانده از سال اعمال می شود. .

وی افزود: مسئولان اجرایی تلاش خواهند کرد تا سه ماه باقی مانده از سال یارانه ها را دو برابر کنند و در صورت اجرای خوب این طرح، هر خانواده چهار نفره 800 هزار تن کالا و پول دریافت می کند.

رضایی گفت: البته این طرح باید توسط هازارد اجرا می شد اما به دلیل مشکل به آذرماه موکول شد و بر اساس این طرح در اختیار خانواده ها قرار می گیرد و بخشی از یارانه ها نیز به صورت کالا بود، اما چون این کارت آماده نبود و به دی ماه موکول شد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: خبر خوب دیگر این است که یکی از دریچه های بدون پشتوانه بودجه را که در آذرماه به مجلس معرفی کردیم بسته ایم، یکی از عواملی که پول های بدون پشتوانه را آزاد کرد، فروش ارزهای نفتی دولتی به مردم بود. دولت مرکزی. بانک.”

رضایی گفت: این ارزها به بانک مرکزی رفت و تبدیل به پایه پولی شد و این پایه پولی در استخر نقدینگی کشور هفت برابر شد به طوری که نقدینگی بدون تاثیر قابل توجهی بر تولید صنعت ملی افزایش یافت.

وی افزود: این رویه 50 سال است که وجود دارد، یعنی از سال 51 که درآمدهای نفتی ایران چند برابر شده، این معضل به شکل جدی و گسترده تری وارد اقتصاد ملی شده و متأسفانه این مسیر اشتباه تا همین دولت ادامه پیدا کرده است. . “

  دبیرکل جنبش النجباء عراق به شدت به آمریکا هشدار داد

رضایی از نمایندگان مجلس خواست کمک کنند که این دریچه به طور کامل بسته شود تا دولت بتواند ارزهای نفتی را به بانک های کشور و بانک ملی بفروشد و همان پولی را که اکنون برای پول های دیگر موجود است، بدون حمایتی که تاثیری بر تولید داخلی ندارد، منتقل کند. ایجاد نکن

دیدگاهتان را بنویسید