تعریف 5 اولویت کالا در قالب طرح جامع مبارزه با کالای قاچاق

به گزارش رجانیوس، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در قالب طرح جامع مبارزه با کالای قاچاق که توسط وزارت صمت دنبال می شود، 5 اولویت کالا شامل قطعات یدکی خودرو، پوشاک، لوازم خانگی و بیشتر. مراحل مشخص شده و مراحل آن به ترتیب است.» کار روی این پروژه که مرحله سوم آن آغاز شده است، اجرا می شود.

«سیدرضا فاطمی امین» در دومین روز از دهه تولید و تجارت با نام «تشکل ها; «هم افزایی تولید و تجارت» در نشست با نمایندگان تشکل های بخش خصوصی گفت: تاکنون 317 بخشنامه و بخشنامه در سطح وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمیع و به صورت بهینه جمع آوری شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: باید بر اصلاح سازوکارها متناسب با شرایط فعلی کشور تمرکز کنیم و با تعیین بازه زمانی، بر اتخاذ ایده ها و طرح های پیشرو بتوانیم به سمت ایجاد و توسعه زیرساخت ها حرکت کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای رهبری شایسته در بخش‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت، همه زوایای نگاه تاریخی گذشته که قدمتی حدود یکصد ساله دارد، اعم از بلوغ، جهش، مشکلات آنهاست. و ریشه ها، و و راه حل ها در مورد موجود فکر کنید.

فاطمی امین افزود: اشراف افراد فعال و حاضر در انجمن ها در موضوعات مختلف و بخش های تولیدی و تجاری کشور می تواند بصیرت موجود را تعمیق بخشد و موثر و راهگشا باشد.

وی ادامه داد: حدود 25 درصد اقتصاد کشور بر عهده وزارت صمت است و با توجه به تنوع و گستردگی زیاد حوزه های تحت پوشش باید فضای همکاری و تعامل جدی و تعاملی با سازمان ها برای ریشه یابی وجود داشته باشد. پرسش ها و مشکلات و تعریف راه حل های موثر.”

  مشاوره نوجوانان، اهمیت و ضرورت آن

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: از مردادماه امسال در یک برنامه 6 ماهه نسبت به تثبیت مقررات موجود اقدام خواهیم کرد و قطعا به نظرات و نظرات بخش خصوصی و سازمان ها توجه خواهیم کرد.

فاطمی امین گفت: از دستگاه ها می خواهیم در هر یک از حوزه هایی که بر عهده دارند پیش قدم شده و مسائل و مشکلات مربوط به مقررات و دستورالعمل های نامناسب و متناقض را فهرست کرده و پیشنهادات خود را ارائه کنند.

وی تاکید کرد: قطعاً با بخش خصوصی معتقدیم که عدم ثبات در فرآیند تصمیم‌گیری حتی رشد بخش‌های موفق را با مشکل مواجه می‌کند. بنابراین باید همه مسائل را با هم در نظر گرفت و تصمیمات مبتنی بر همه الزامات را اجرا کرد.»

فاطمی امین ادامه داد: شاخص های مختلف تولید و تجارت کشور باید به درستی شناسایی شود چرا که تنها در صورت وجود سطوح دقیق می توانیم بر اساس برنامه هفتم برای ایجاد ثبات در مقررات حرکت کنیم.

وزیر صمت افزود: در ساختار جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی جدی در موضوعات مرتبط صورت گرفته و هر یک از دستگاه های زیرمجموعه این وزارتخانه موظف هستند در ظرفیت تعیین شده با سازمان های بخش خصوصی تعامل خوبی داشته باشند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: برای ارزش گذاری کالا باید بر اساس معیارهای خاصی عمل کرد; مثلاً کالاهایی مانند سیمان، فولاد و …. تحت قوانین بورس عرضه می شوند و شرایط بازار متعادلی دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: همزمان با اجرای سیاست های دولت برای حذف ارز ترجیحی، مدیریت ویژه سود بازرگانی کالاهای اساسی وارداتی متناسب با نیاز کالایی کشور اجرا می شود.

  اعراب چین را تصرف کردند و ایران را بی سر گذاشتند

فاطمی امین با اشاره به اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد شفافیت در کالاهای کشور و مبارزه با قاچاق کالا گفت: در چارچوب طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز که توسط وزارت صمت دنبال می شود، 5 اولویت محصول تعریف شده است. از جمله قطعات خودرو، پوشاک، لوازم خانگی و غیره. و مراحل عملیاتی پروژه که گام سوم آن آغاز شده است در حال اجراست.

گفتنی است در این نشست تعدادی از نمایندگان تشکل های صنعتی و تجاری کشور از جمله خانه صنعت، معدن و تجارت، انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی، انجمن صنایع همگن قطعات خودرو، لوازم خانگی انجمن، انجمن سازندگان دستگاه های تلفن همراه و تجهیزات مرتبط، انجمن سازندگان خودرو. خانه معدن ایران، انجمن تحقیق و توسعه، انجمن مواد کامپوزیت، رنگ و رزین، انجمن صنعت پوشاک، مهندسی مکانیک، نظام مهندسی معدن و کنفدراسیون صادرات ایران به بیان دیدگاه ها، دغدغه ها و مشکلات خود در زمینه تسهیل و رفع موانع پیش از تولید و تجارت پرداختند.

ضرورت ایجاد و تعریف کانال ارتباطی مطمئن و مستمر بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های بخش خصوصی به عنوان واسطه بین دولت و واحدهای اقتصادی و تثبیت روند صدور دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد. ملاقات.

همچنین در دیدار وزیر صمت با نمایندگان تشکل ها بر لزوم توجه جدی دولت و دستگاه های اجرایی مختلف در فرآیند تصمیم گیری به نظرات و نظرات فعالان و تشکل های بخش خصوصی به عنوان نمایندگان آنها تاکید شد. .

لزوم حساسیت دولت و وزارت صمت نسبت به پیدایش و زوال تشکل ها، توجه جدی به آثار مسائل سیاست خارجی در بخش های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری و اعمال موضوعات مربوط به آنها در آیین نامه ها و دستورالعمل ها و ارائه ظرفیت تولید در کنار سیاست های تبلیغاتی دولت از دیگر دیدگاه های نمایندگان بخش خصوصی در نشست مشترک با فاطمی امین بود.

  دکتر فرزین: شعب دانش بنیان در بانک ملی ایران ایجاد می شود

همچنین در این جلسه نمایندگان بخش خصوصی با اشاره به ظرفیت اجرایی و کارشناسی خود، آمادگی خود را برای مشارکت و کمک به پیشرفت بیشتر پرونده ها در صورت حمایت به عنوان دستگاه اجرایی دولت اعلام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید