تعطیلات سال نو قیمت سکه و طلا را افزایش داد

16431 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا درباره تغییر رهبری بانک مرکزی؛ وی بیان کرد: با توجه به تغییر رهبری بانک مرکزی که در هفته گذشته صورت گرفت، تاثیراتی بر بازار سکه و طلا داشت. پس از اعلام تغییر رهبری در بانک مرکزی، روند سکه و طلا در بازار نزولی است و تاثیر خوبی در بازار دارد؛ اما از ابتدای سال جاری روند صعودی طلا و سکه را دنبال می کنیم.

وی افزود: با اعلام تغییرات در رهبری بانک مرکزی، همه بازارها تحت تاثیر قرار گرفتند و با رویکردهایی که بانک مرکزی برای آینده اعلام کرد، بازارهای داخلی با افت قیمت مواجه شدند و از امروز شاهد روند نزولی هستیم. در بازارها

بذرافشان در خصوص روند بازار جهانی پس از تعطیلات سال نو افزود: پس از تعطیلات سال نو، بازار جهانی با گشایش بازار کمی افزایش یافت و حدود 10 دلار افزایش یافت. اگرچه در بازار جهانی روند افزایشی داشتیم، اما از امروز در بازارهای داخلی روند کاهشی داریم. امید است با این تغییر و رویکردهای توسعه ای و بانک مرکزی شاهد کاهش قیمت ارز باشیم و بانک مرکزی بتواند با افزایش قیمت طی یک ماه گذشته نرخ عرضه سکه به بازارهای داخلی را افزایش دهد. که بازار را شعله ور کرد اما باید تدابیری اتخاذ شود به سمت ثبات و کاهش قیمت برویم.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز قیمت طلا در بازار داخلی رو به افزایش بود و به همین دلیل تقاضا به حداقل رسید و بیشتر فروشنده بودند.

  یار دیرین شهید آوینی به یاران شهیدش پیوست / پیام آبراهام خاتمیکی درباره درگذشت نادر طالب زاده / نادرترین دوست رفت

وی افزود: امیدوارم با سیاست های جدید بانک مرکزی روندی باثبات و افت قیمت ارز داشته باشیم. عرضه سکه در بازارهای داخلی می تواند باعث ثبات بازار و حتی کاهش حباب و قیمت طلا و سکه شود.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید