تعطیلی مدارس در راه است – بررسی سرمقاله رسانه ها

بر اساس این سرمقاله، بتینا استارک واتزینگر، وزیر آموزش آلمان، استدلال کرد که مدارس و سایر مراکز آموزشی در آلمان باید به عنوان زیرساخت های حیاتی طبقه بندی شوند تا از تعطیلی آنها در زمستان امسال به دلیل کمبود احتمالی گاز جلوگیری شود.

او در گفتگو با روزنامه راینیشه پست آلمان گفت که باید برای دولت اولاف شولز اولویت داشته باشد که مدارس و دانشگاه ها را باز نگه دارد حتی اگر زمستان سال آینده گاز کشور تمام شود.

وزیر آموزش و پرورش آلمان افزود که در زمان همه گیری کووید 19 بر ایجاد امکانات آموزشی مناسب به عنوان زیرساخت حیاتی این کشور تاکید کرده است.

14079 خبر اولیه

اکنون روسیه عرضه از طریق خط لوله گاز نورد استریم 1 را به میزان قابل توجهی کاهش داده است و حتی در مورد توقف کامل جریان گاز در آینده صحبت می کند. استارک واتزینگر هشدار داد که کاهش یا حتی لغو ساعات کاری در طول زمستان باید از جدول پیش‌بینی دولت خارج شود.

اما به گفته این مسئول، نهادهای آموزشی باید در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

مایک فینران، رئیس اتحادیه کارکنان آموزش و پرورش آلمان، با تکرار نظرات وزیر، گفت که بسیاری از مدارس در این کشور قبلاً انرژی کارآمدی داشتند.

البته وی اذعان داشت که هنوز جای کار وجود دارد، به خصوص در مورد مدارس قدیمی و ناآماده، زیرا برخی از آنها به اندازه کافی ایزوله نشده اند.

او از دولت آلمان خواست تا مدارس را به عنوان «مشتریان حفاظت شده» در طرح اضطراری گاز خود طبقه بندی کند. عنوان فوق به این معنی است که در صورت کمبود گاز، این گروه از نظر گازرسانی در اولویت خواهند بود.

  آیا سومین جنگ بین حزب الله و رژیم صهیونیستی در راه است؟

11615 خبر اولیه

صادرات گاز به اروپا از گازپروم روسیه از طریق خط لوله نورد استریم 1 به حدود 40 درصد از ظرفیت کامل خود در ماه گذشته کاهش یافت. مسکو ادعا می کند که این نتیجه مستقیم تحریم های غرب است، زیرا از بازگشت و تعمیر برخی تجهیزات کلیدی به روسیه جلوگیری می کند.

بدتر از همه، خط لوله فوق به مدت 10 روز در اواسط ژوئیه برای تعمیرات برنامه ریزی شده به طور کامل تعطیل خواهد شد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید