تعطیلی کارخانه های فورد و جنرال موتورز

7909 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، بحران کمبود قطعات همچنان ادامه دارد و پیامدهای این بحران اکنون گریبان دو شرکت آمریکایی فورد و جنرال موتورز را گرفته است. این دو شرکت اعلام کرده اند که کارخانه های خود را در میشیگان تعطیل خواهند کرد.

لادا در روسیه چند هفته پیش اعلام کرد که به دلیل کمبود قطعات به طور موقت تعطیل است. با این حال، این پایان ماجرا نیست و شرکت های بیشتری از کمبود قطعات متاثر می شوند. اکنون زمان آن فرا رسیده است که فورد و جنرال موتورز تعطیلی یکی از کارخانه های خود را اعلام کنند.

گزارش رویترز نشان می دهد که فورد و جنرال موتورز به طور جداگانه اعلام کرده اند که تا هفته آینده تولید خودرو در کارخانه های خود در میشیگان را متوقف خواهند کرد.

خودروساز شماره 2 در فورد ایالات متحده به طور رسمی اعلام کرده است که این اتفاق در کارخانه Flat Rock، جایی که فورد موستانگ محبوب تولید می شود، رخ خواهد داد. علاوه بر این، جنرال موتورز می گوید تولید در کارخانه Lansing Grand River به دلیل کمبود موقت قطعات متوقف خواهد شد. گفتنی است این کارخانه خودروهایی چون شورولت کامارو، کادیلاک سی تی 4 و کادیلاک سی تی 5 را تولید می کند.

با این حال، جنرال موتورز می گوید که تعطیلی کارخانه هیچ ارتباطی با زنجیره تامین تراشه ندارد. با این حال جزئیات دیگری منتشر نشده است.

صنعت خودروسازی از زمان شیوع ویروس کرونا دستخوش تغییرات عمده ای شده است و شرکت ها را مجبور به کاهش تولید کرده است. از سوی دیگر افزایش قیمت خودرو ضرر خودروسازان را جبران کرده است.

  روسیه و چین تحریم های آمریکا را دور می زنند

ماه گذشته، فورد هشدار داد که تولید به دلیل کمبود تراشه در سه ماه آینده کاهش خواهد یافت. ماه گذشته، فورد حتی یک کارخانه کانزاس را به دلیل آن تعطیل کرد. فورد افزود که محصولات دیگر کارخانه هایش همچنان به طور عادی کار می کنند و مشکلی برای آنها وجود ندارد.

فورد تنها نیست و حتی جنرال موتورز هفته گذشته رسما اعلام کرد که تولید دو پیکاپ شورلت و جی ام سی را در کارخانه ایندیانا تا دو هفته به حالت تعلیق در می آورد.

منبع: دیجیاتو

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید