تعلل در دولت در تصویب احکام اجرایی قانون رتبه بندی معلمان

10716 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، محمد واحدی نماینده مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت آئین نامه اجرایی مجلس گفت: همکاری سازمان برنامه و بودجه و سازمان استخدامی ظرف یک ماه به تصویب می رسد اما در با گذشت دو ماه از ابلاغ این قانون، تصمیمی اتخاذ نشده است. در دولت از نظر رتبه بندی معلمان.

نماینده مردم بوینورد، مانه و سملگان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاخیر در تصویب آیین نامه ها حتی با دستور رئیس جمهور تسریع نمی شود، افزود: اما مشخص نیست چرا این اتفاق افتاده است. در حال حاضر بدون حضور ناظران مجلس در کمیسیون های دولتی مجدداً ویرایش می شود.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر مجلس برای اجرای این قانون در نیمه دوم سال 1400 رقم 13 هزار تن و برای سال 1401 رقمی معادل 25 هزار تن پیش بینی کرده است، اما متاسفانه دولت به جای ابلاغ این قانون برای اعمال از 31 سپتامبر 1400 به دنبال محاسبه کسورات است. اگرچه این کسورات با یک قانون الحاقی قابل جبران است، اما ما معتقدیم که هیچ کسوری حتی در صورت اعمال نمی شود.

واحدی افزود: موضوع پاداش پایان خدمت و سایر کسورات آموزش و پرورش هیچ ربطی به اجرای قانون رتبه بندی معلمان ندارد. در سال های اخیر این کسورات از محل وام به وزارتخانه مربوطه پرداخت شده است.

برخی در ایالت برخلاف دستور رئیس جمهور عمل می کنند

سوال اینجاست که چرا باید تا این حد پاسخگوی پیامدهای اجتماعی آن باشیم، در حالی که رئیس جمهور بارها دستور تسریع در اجرای قانون رتبه بندی را صادر کرده، اما کارشکنی هایی در دستگاه دولتی انجام می شود.

  رئیس سازمان برنامه و بودجه شیوه کلاهبرداری از کارگران در دولت روحانی را افشا کرد

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه برخی از افرادی که در گذشته در دولت حضور دارند، بدون نظر وزیر آموزش و پرورش، غذا و اطلاعات غیرواقعی را به رئیس جمهور گزارش می دهند و این غذای اشتباه باعث می شود. نارضایتی فرهنگیان. «این یک جامعه شده است.

منبع: خانه ملت

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید