تعلیق مشکوک یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال آیا شخص دیگری دخیل است؟

14363 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، امیررضا واعظ آشتیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عدم حضور اینجانب در انتخابات به صورت کتبی اعلام شد و این نامه را دریافت کردم اما با توجه به اینکه همه چیز طبق شرایط اعلام شده و قانونی انجام شد. رویه من درخواست های خود را برآورده خواهم کرد.

وی ادامه داد: آقایان نظرشان این است که من 5 امضایی را که باید می گرفتم ارائه نکردم، مشکل اینجاست که در زمان اعلام شده در فدراسیون فوتبال حاضر شدم و همه چیز درست انجام شد، اما مشکل این است که قطع کردند. سایت مربوطه و به همین دلیل به مشکل خوردیم.

مدیرعامل سابق استقلال یادآور شد: قبل از ساعت 16 در فدراسیون بودم و همه کارها طبق روال انجام شد، اما فدراسیون در آن ساعت سایت را تعطیل کرد، در حالی که روند کار من تا ساعت 17:30 ادامه داشت و این نمی تواند باشد. مشکل چون در فدراسیون بودیم و این روند در حال انجام بود.

وی در پاسخ به این سوال که نظر کمیته بدوی چیست، گفت: ایشان نظر خود را گفته اند و حتما از طریق کمیته استیناف و در مهلت مقرر قانونی برای اعتراض پیگیر این موضوع خواهم شد.

به نظر می رسد برکناری امیررضا واعظ آتشیانی از مدیران باز کشور در واکنش به اظهارات صفی الله فگانپور صورت گرفته که در این پرونده رای او را کسب کرده است و مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران گفته است:

  1. جالب اینجاست که در بین طلبکاران امروز کسانی هستند که از افکار عمومی عصبانی هستند و کسانی که از بیت المال عصبانی هستند. کسانی که بیت المال را هدر دادند و حجم هنگفتی از پول قرارداد ویلموتس را در دستان فدراسیون بد مدیریت کردند، امروز مدعی هستند که در این قضیه ما برنده هستیم.
  2. اگرچه هنوز عاقبت این پرونده مشخص نیست، اما اگر حرف فغانپور را درست فرض کنیم، تاکنون 2 میلیون یورو به این مربی پرداخت شده و اکنون باید 3 میلیون یورو به او پرداخت شود.
  3. نوع قرارداد را فیفا 6 میلیون یورو تایید کرد اما تصور کنید با قیمت امروز یورو فکر می کنم حدود 150 میلیارد تومان باید به این مربی که کمتر از چند ماه در ایران بود پرداخت شود. آیا این یک افتخار است
  4. نباید فراموش کرد که این مربی 2 سال است که بیکار بوده و قبل از این 2 سال با یک تیم آفریقایی قرارداد داشته و ظاهرا اخراج شده است. با چنین مربی ای نزدیک به 3 میلیون یورو قرارداد بسته ایم. این مربی 500 هزار یورویی با چه معیاری با فدراسیون فوتبال ایران قرارداد 2.6 میلیون یورویی امضا کرده است.
  بن سلمان 2017: جنگ را در ایران می کشیم / بن سلمان 2022: باید به دنبال همزیستی با ایران باشیم

بدیهی است با شرایط حاکم بر روابط و شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال بدون احتساب کارنامه مدیران ورزشی کشور، تغییر و جلوگیری از سقوط فوتبال ایران بعید به نظر می رسد. فرصتی برای کسی توسط بنیانگذاران وجود دارد. در شرایط فعلی باید با کمک مهندسی انتخابات به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال منصوب شود.

هرچند نباید فراموش کرد که ضرر 150 میلیارد تومانی تنها یکی از هزینه های مدیران در جایگاه فعلی است و هر ساله حدود 20 هزار میلیارد تومان بدون هیچ سودی در فوتبال ایران هدر می رود.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید