تعویض سوئیفت روسی چطور؟

بر اساس گزارش سرمقاله، آلا باکینا، رئیس بخش سیستم پرداخت ملی بانک مرکزی روسیه، گفت که سیستم پیام‌رسانی بین بانکی روسیه (SPFS) امسال با سرعت بی‌سابقه‌ای گسترش یافته است.

او در یک مجمع بانکی در کازان گفت: سیستم پیام‌رسانی مالی SPFS امسال بسیار خوب گسترش یافته است و با اعضای خارجی بیشتری در ارتباط است. از ابتدای سال، گروه های مالی بیشتری نسبت به سال های گذشته سیستم به SPFS پیوسته اند.

به گفته این مقام، 50 موسسه جدید از خارج از کشور در شش ماهه اول سال 2022 به SPFS ملحق شدند و تعداد کل آنها به 440 رسید. بیش از 100 موسسه خارجی از 12 کشور جهان هستند، اگرچه تنظیم کننده لیست موسسات را فاش نکرده است. و کشورهایی که به این سیستم پیوسته اند.

SPFS جایگزینی برای سوئیفت غربی است که انتقال پیام های مالی بین بانک های داخل و خارج از روسیه را تضمین می کند. این مکانیسم مالی در اواخر سال 2014 در واکنش به موج اول تحریم ها علیه مسکو به دلیل الحاق کریمه به روسیه ایجاد شد. این تحریم ها تعدادی از بانک ها و سایر نهادهای روسیه را هدف قرار داده است.

تصاویر لوگوی سویفت - عکس‌های استوک ۲۰۲۰، وکتورها و ویدیوها را کاوش کنید |  Adobe Stock

از ابتدای سال جاری و پس از حمله روسیه به اوکراین، تحریم‌ها علیه مسکو و به‌ویژه حذف بسیاری از بانک‌های روسی از سوئیفت در دستور کار غرب قرار گرفت و به همین دلیل کرملین به ارتقای سیستم داخلی خود به عنوان یک سیستم قابل اعتماد روی آورد. جایگزین.

علاوه بر این، به دلیل تحریم‌های گسترده، روسیه تلاش‌های خود را برای دور شدن از دلار و یورو هنگام پرداخت صورت‌حساب به ارزهای ملی تسریع کرده است. به گفته باکینا، SPFS در این تلاش مفید بوده است، در حالی که کشورهای دوست تمایل بیشتری برای تغییر به ارزهای ملی نشان داده اند.

  شرایط اخذ وام با سرمایه

بر اساس این گزارش، تحریم ها همچنین منجر به افزایش استفاده از کارت های بانکی میر، جایگزین روسیه برای ویزا و مسترکارت شد. وسترن دکورد مذکور فعالیت خود را در روسیه متوقف کرد و حتی کارت های صادر شده در روسیه را از فعالیت در خارج از کشور منع کرد. به گفته باکینا، یک سوم تمام کارت های بانکی در روسیه اکنون کارت های میر هستند.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید