تفاوت اتوبوس های معمولی و VIP

تفاوت اتوبوس های معمولی و VIP

آیا می دانید انواع اتوبوس ها چیست؟ با کدوم سفر کردی؟ اگر می خواهید برای سفر بعدی خود بلیط اتوبوس بخرید، کدام نوع اتوبوس را ترجیح می دهید؟ در این مقاله به شما کمک می کنیم تا تفاوت بین انواع اتوبوس را درک کنید.

سفر با اتوبوس یکی از رایج ترین راه های سفر است. بسیاری از افراد از این وسیله برای سفرهای کوتاه و حتی طولانی استفاده می کنند. اگر می خواهید بلیط اتوبوس رزرو کنید، اتوبوس های مختلف با قیمت های متفاوت را در سایت هایی مانند علی بابا پیدا خواهید کرد.

این تفاوت قیمت به دلیل تغییر نوع اتوبوس است. اگر به بلیطی که خواهید خرید دقت کنید، عباراتی مانند اتوبوس VIP، تخت کلاسیک یا VIP را مشاهده خواهید کرد. در این مقاله می خواهیم در مورد تفاوت های این اتوبوس ها صحبت کنیم. اگر هنوز اتوبوس خود را برای سفر انتخاب نکرده اید، کمی صبر کنید و این مقاله را تا انتها بخوانید. اگر با خانواده یا گروهی از دوستانتان سفر می کنید، بهتر است این اطلاعات را با همه آنها به اشتراک بگذارید تا انتخابی مناسب برای همه داشته باشید. در ابتدا به مقایسه انواع اتوبوس ها با توضیح برای هر کدام می پردازیم.

اتوبوس های معمولی

احتمالاً همه حداقل چند بار با اتوبوس های معمولی سفر کرده اند. این نوع اتوبوس تا مدت ها یکی از بهترین وسایل حمل و نقل بین شهرها و استان های مختلف بود. این ابزار ساده و کاربردی همچنان یکی از بهترین گزینه ها برای بسیاری از مسافران است و مورد استقبال بسیاری از مسافران قرار می گیرد.

  حکومت هودرو در ایران ادامه دارد

از مزایای اتوبوس های معمولی می توان به قیمت مناسب، تعداد و ظرفیت بالای اتوبوس ها اشاره کرد. اگر تعداد سفرها زیاد است، می توانید یک اتوبوس کامل برای خود رزرو کنید و سفری بی نظیر را تجربه کنید. اتوبوس های معمولی بین 40 تا 50 صندلی دارند. این صندلی ها 4 ستونی هستند یا بهتر است بگوییم در هر ردیف 4 صندلی دارید که هم در سمت راننده و هم در سمت شاگرد قرار دارند. فاصله بین صندلی ها در اتوبوس های معمولی کم است.

تفاوت اتوبوس های معمولی و VIP

اتوبوس دارای دو نمایشگر برای تماشای فیلم است که یکی در ابتدای اتوبوس و دیگری در وسط قرار دارد. صندلی‌ها با فاصله معینی به عقب می‌چرخند و نمی‌توانید آنها را خیلی به عقب ببرید، زیرا خیلی از صندلی عقب فاصله ندارید.

این نوع اتوبوس طرفداران زیادی دارد و مسافران زیادی بلیط اتوبوس معمولی می خرند. در خلاصه مقایسه ها دلیل این امر را بیشتر توضیح خواهیم داد. حال که با اتوبوس های معمولی آشنا شدیم، بهتر است در مورد اتوبوس های VIP صحبت کنیم.

اتوبوس شخص خیلی مهم

همانطور که از نام آن پیداست باید انتظار خدمات بهتر و امکانات رفاهی بیشتری را از این نوع اتوبوس داشته باشیم. انواع مختلفی از اتوبوس های VIP وجود دارد که ممکن است با اتوبوس های VIP کلاسیک، اتوبوس های VIP 2 + 1، تخت های تخت VIP و اتوبوس های VIP نیمه تخت دیده باشید.

همه اینها احتمالاً اتوبوس های خاصی هستند که در برخی جزئیات در مورد خدمات یا امکانات موجود در اتوبوس متفاوت هستند. در این مقاله به توضیح کلی این دسته و مقایسه آن ها با اتوبوس های معمولی می پردازیم. اگر می خواهید تفاوت این موارد را با دقت و جزئیات بیشتری ببینید، بهتر است هنگام رزرو در سایتی مانند علی بابا برای مشاهده اطلاعات کامل و یا عکس های اتوبوس روی گزینه مناسب کلیک کنید. اگر قصد سفر طولانی با اتوبوس را دارید یا می خواهید راحت تر سفر کنید، توصیه می کنیم اتوبوس های VIP را انتخاب کنید.

  800 راننده تاکسی از زمان شیوع کرونا در تهران کشته شدند

قیمت و امکانات اتوبوس شخص خیلی مهم

برای رزرو اتوبوس VIP هزینه بیشتری می پردازید، اما این مبلغ اندک ارزش خدمات اضافی را دارد. صندلی های کمتری در اتوبوس های VIP پیدا خواهید کرد. این اتوبوس ها معمولا 25 صندلی دارند. صندلی های اتوبوس VIP در سه ردیف چیده شده اند.

اگر دوست دارید در طول سفر تنها بنشینید و خلوت بیشتری داشته باشید، بهتر است یکی از صندلی های تک نفره را برای خود رزرو کنید. صندلی های اتوبوس های VIP بزرگتر است و فاصله خوبی با مکان های اطراف دارید. برای راحتی بیشتر می توانید روی صندلی خود بخوابید.

اگر قصد خرید بلیط اتوبوس برای اقامت شبانه را دارید، بهتر است اتوبوس های VIP را انتخاب کنید تا به راحتی استراحت کنید. اتوبوس‌های VIP قدیمی‌تر مانند اتوبوس‌های معمولی مانیتورهایی داشتند. اما امروزه بسیاری از آنها برای هر صندلی مانیتورهای ویژه ای دارند که گزینه بسیار خوبی برای مسافران است.

مقایسه کلی اتوبوس های معمولی و شخص خیلی مهم

همانطور که گفته شد با خرید بلیط اتوبوس VIP گزینه های بیشتری دارید. تعداد صندلی ها در اتوبوس های معمولی بیشتر و فاصله بین آنها کمتر است. اما برای خرید بلیط اتوبوس معمولی باید هزینه کمتری پرداخت کنید و همین مزیت باعث می شود افراد زیادی به اتوبوس های معمولی علاقه مند شوند.

اگر دوست دارید فیلم خاصی را روی مانیتور خود تماشا کنید یا هر زمان که خواستید آن را تماشا کنید، اتوبوس های VIP با مانیتور روی هر صندلی برای شما بهتر است. اتوبوس های VIP فضای راحت و راحت تری را در اختیار شما قرار می دهند و می توانید صندلی خود را تا حد زیادی خم کنید و آن را به بستری مناسب برای استراحت تبدیل کنید.

  قیمت مرغ در حال کاهش است

دیدگاهتان را بنویسید