تفاوت قیمت محصولات ایران خودرو در کارخانه و بازار + جدول قیمت

به گزارش تحریریه، رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه های خودرو تهران با بیان دلایل استقبال گسترده مشتریان برای ثبت نام خرید محصولات گروه صنعتی ایران خودرو نسبت به سایر شرکت های خودروسازی داخلی، تصریح کرد: علاوه بر اجاره بهای پرداخت شده در تاریخ با تفاوت قیمت مصوب کارخانه و در دسترس بودن بازار، ایران خودرو سبد محصولات متنوع و آپشن های متفاوتی را ایجاد کرده است.

سعید موتمنی با اشاره به تفاوت قیمت کارخانه و بازار و بهره مندی از سود حدود 100 تا 120 درصدی به دلیل تفاوت قیمت کارخانه و بازار محصولات ایران خودرو، افزود: این وضعیت باعث شده است که حتی عده ای که پولی برای خرید خودرو ندارند، از طریق حواله فروش خودرو را برای سود ثبت نام می کنند. این احتمال وجود دارد که از بین 6 میلیون متقاضی خرید محصولات ایران خودرو در مرحله دوم فروش در سامانه یکپارچه، تنها 50 تا 100 هزار خریدار واقعی وجود داشته باشد و افراد دیگری نیز برای کسب سود از این قرعه کشی خودرو شرکت کرده باشند.

وی افزود: با توجه به تجربه بین سال های 94 تا 96 به دلیل اختلاف قیمت 2 تا 3 درصدی بین قیمت مصوب کارخانه و بازار، تقاضای زیادی برای ثبت خرید خودرو وجود نداشت. در حالی که الان با توجه به اختلاف قیمت تعیین شده سود فراوان است و بازار باز است، به طور مثال برای خرید 10 هزار خودرو مشتری چند میلیونی ثبت نام می شود.

موتمانی تاکید کرد: پیش از این شرکت های خودروسازی با کمک تبلیغات، پرداخت سود بالاتر از نرخ سود مصوب بانک ها و شرایط فروش ویژه سعی در جذب مشتری داشتند. در حال حاضر باید تقاضای واقعی بازار با افزایش عرضه با آزادسازی قیمت خودروهای داخلی و وارداتی تامین شود تا اختلاف قیمت مصوب با بازار خودرو به 3 تا 4 درصد کاهش یابد.

  نانوایی های گران قیمت تعطیل شدند

موتمانی همچنین گفت: زمانی که قیمت مصوب خودرویی مانند پژو 206 تیپ دو حدود 150 میلیون و قیمت این خودرو در بازار 300 میلیون تومان است و یا قیمت پژو پارس در انواع مختلف 100 تا 180 میلیون تومان بالاتر از قیمت مصوب، با توجه به تقاضای موثر و خوب این خودروها، میزان مشارکت در خرید افزایش می یابد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در تهران با اشاره به اینکه در سال 96 یک میلیون و 550 هزار دستگاه خودرو به صورت آزاد تولید و وارد شده است، افزود: این وضعیت باعث شد که اختلاف قیمت مصوب با بازار داخلی 2 به 3 باشد. و حتی قیمت برخی از خودروها در بازار مانند تندر 90 اتوماتیک و پارس تندر کمتر از قیمت کارخانه است.

تفاوت قیمت بازار و کارخانه در ایران خودرو.JPG

منبع: car.ir

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید