تفاوت پلیس آمریکا با ایران

بر اساس این سرمقاله، از سال 2015 تا 2020، پلیس آمریکا 250 زن را به ضرب گلوله کشته است. این نتیجه بررسی روزنامه واشنگتن پست است که در گزارشی در سال 2020 آن را منتشر کرده و خلاصه ای از آن را به بهانه حوادث این روزهای کشورمان ارائه می کند.

این روزنامه مشهور آمریکایی گزارش می دهد که از سال 2015، پلیس نزدیک به 250 زن را به ضرب گلوله کشته است. نکته مهم در اینجا این است که 89 نفر از آنها در خانه یا آپارتمان خود کشته شدند.

گزارش بالا اسامی برخی از کشته شدگان را فهرست می کند.از زمانی که واشنگتن پست در سال 2015 شروع به ردیابی تیراندازی های مرگبار پلیس کرد، گزارش داد که از بیش از 5600 نفر کشته شده توسط افسران پلیس، 247 نفر زن بودند.

اسامی این زنان اغلب به اندازه نام مردان شناخته شده نیست، اما مرگ آنها در برخی موارد سؤالات جدی را در بین مردم ایجاد کرده است. برخی از آنها کاملاً بی گناه و بدون سلاح بودند و بیشتر آنها در خانه های خود کشته شدند.

تفاوت پلیس آمریکا با ایران

از 247 زن تیراندازی شده، 48 نفر سیاه پوست و هفت نفر از آنها غیر مسلح بودند. حداقل 89 نفر از این زنان در خانه ها یا محل سکونت خود که گاهی اوقات در آنجا اقامت می کردند جان خود را از دست دادند.

12 نفر از این زنان در خانه هایشان توسط مامورانی که برای بازرسی یا دستگیری آنها حضور داشتند، هدف گلوله قرار گرفتند.

زنان به طور کلی تعداد بسیار کمتری از افراد کشته شده توسط پلیس را تشکیل می دهند، اما زنان سیاه پوستی که توسط پلیس دستگیر یا کشته می شوند کمترین توجه را به خود جلب می کنند.

  حمایت دولت از «تولید داخلی» و «سفره مردم» دو محور اصلی طرح دموکراتیزه‌سازی یارانه‌ها است.

پلیس از ژانویه 2015 تاکنون 1274 مرد سیاهپوست را به ضرب گلوله کشته است.

یکی از پرمخاطب ترین پرونده های پلیس مربوط به قتل زنی به نام تیلور و واکر بود. پس از نیمه شب 13 مارس، پلیس به خانه این زوج برای مواد مخدر یورش برد و در را شکست. آنها خواب بودند و نامزد تیلور ابتدا به پای یک افسر شلیک کرد و مأموران تیراندازی کردند و با 5 گلوله به تیلور اصابت کردند. بعداً مشخص شد که به پلیس اطلاعات غلط داده شده بود و کنت واکر فقط از ترس بیدار شدن ناگهانی و اینکه فکر می کرد سارق وارد اتاقش شده است، سلاح گرم قانونی خود را شلیک کرد.

تفاوت پلیس آمریکا با ایران

پرونده قتل به نفع تیلور و واکر و علیه پلیس به پایان رسید، اما جالب اینکه هیچ پوشش رسانه ای منفی در هیچ رسانه داخلی یا خارجی در ایالات متحده نداشت. هیچ کمپینی برای تیلور وجود نداشت، هیچ‌وقت میلیون‌ها هشتگ برای او وجود نداشت و بسکتبالیست‌ها و هنرپیشه‌های هالیوودی (که سلبریتی‌های کشور ما در مقایسه با او نیستند) برای او لباس سیاه نپوشیدند و پیام‌های تحریک‌آمیز ارسال نکردند یا مهم‌تر از همه، . آنها پلیس را مقصر می دانند و سازمان مسئول امنیت را به گوشه رینگ نفرستادند و محکوم نکردند.

علت حادثه در یک جمله خلاصه شد و مقرر شد: ماموران به وظیفه خود عمل می کردند اما به دلیل اطلاعات نادرست به یک زن تیراندازی کردند.

حال تمام این ماجرا را با مرگ مهسا امینی 22 ساله مقایسه کنید که آشکارا قانون و شرع را نادیده گرفته بود و پلیس وظیفه خود را در قبال او انجام داد اما به دلایلی جان باخت. نحوه مرگ او به هیچ وجه با تیراندازی پلیس آمریکا قابل مقایسه نیست.

  دعای شب قدر چگونه خوانده می شود؟

همه اتفاقات اخیر در کشورمان ناشی از حاشیه سازی نزدیکان و خانواده امینی، برخی سلبریتی های فرصت طلب، ایجاد شبکه های اجتماعی و فعالیت رسانه ای هدفمند شبکه های بیگانه بود و کشور را با هزینه های گزاف مواجه کرد.

البته باید گفت که اگر مقامات قضایی در طول سالیان گذشته اقتدار پلیس را حفظ کرده بودند و از این نهاد در مقابل اهانت کنندگان در هر جایگاه و جایگاهی از وزیر و نماینده گرفته تا فوتبالیست و مردم دفاع می کردند. و در خیابان ها، حالا کسی که جرات این کار را داشت، نباید جلوی پلیس می ایستاد و امنیت را به هم می زد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید