تقریباً 100 درصد اعتبارات بودجه 1401 اجرا شده است

10393 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه پس از جلسه عصر خود با کمیسیون برنامه، بودجه و برآورد مجلس در خصوص برخی اظهارات درباره کسری بودجه سال 1401، تاکید کرد: امروز گزارشی را به کمیسیون برنامه، بودجه و برآورد مجلس ارائه کردیم. کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص اجرای 9 ماهه و پیش بینی اعتبارات و هزینه های بودجه تا پایان سال را ارائه کرده ایم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: خدا را شکر درآمدها و هزینه های ما تقریباً در حد بودجه است و پیش بینی ما این است که نزدیک به 100 درصد اعتبارات ما محقق شود.

وی درباره لوایح برنامه هفتم توسعه و بودجه 1402 نیز گفت: از آنجایی که بررسی سیاست های برنامه هفتم توسعه به تاخیر افتاد و سپس به دولت ابلاغ شد، این برنامه را در دستور کار قرار دادیم. بررسی برنامه زمانی انجام شد که سازمان برنامه و بودجه در تدوین بودجه 1402 گنجانده شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مراحل تهیه بودجه معمولا از مرداد تا شهریور در سازمان برنامه و بودجه آغاز می شود، گفت: بودجه تهیه شده در پایان مهرماه به کمیته دولت ارسال می شود. همچنین این بودجه تا 24 آذرماه در دولت بررسی و در نهایت به شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

میرکاظمی گفت: قرار بود بودجه شرکت های دولتی تا اوایل آبان ماه به مجلس ارسال شود.

وی با بیان اینکه در جریان بررسی بودجه سنواتی، سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه ابلاغ شد، تاکید کرد: در این شرایط بین بررسی سیاست های کلی برنامه و بودجه سال 1402 تعارض وجود داشت، همچنین باید بررسی شود. توجه داشته باشید که ظرفیت سازمان برنامه و بودجه محدود به ظرفیت است و نمی تواند هر دو برنامه را همزمان اجرا کند و قاعدتاً باید در این زمینه در اولویت قرار می گرفت، بنابراین در نهایت به فعالیت در حوزه ادامه دادیم. بودجه سالانه

  توپ واردات خودرو در زمین هیئت دولت

و ادامه داد: فکر می کنم تا یک ماه آینده حداقل به برنامه هفتم توسعه برسیم.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید