تقسیم بندی بین حساب های جعلی و ربات ها باعث عصبانیت برخی افراد مشهور شده است

گروه فرهنگی رجانیوز: درگذشت مهسا امینی در روزهای اخیر همه را متاثر کرده است. حادثه ای تلخ که نیازمند پیگیری جدی و روشن شدن همه ابعاد آن است. این در حالی است که این اتفاق بهانه ای شده است تا عده ای با تحریک مردم و دو قطبی سازی فضای کشور را متشنج کرده و آشوب کنند. خواسته یا ناخواسته برخی از چهره های سرشناس کشور از بازیگران و خوانندگان گرفته تا ورزشکاران وارد ماجرا شدند که واکنش های افراطی و غیرمنطقی آنها در روزهای اخیر باعث ناآرامی در کشور شد.

من گزارش میدم رجانیوزشواهد نشان می دهد که یک جریان خطرناک رسانه ای در پس سوء استفاده از احساسات هنرمندان و تلاش برای وادار کردن آنها به موضع گیری علیه کشور و نظام با اعمال فشار بر آنان است. این فشار توسط رسانه های خارجی، شبکه اکانت های جعلی توییتر، ارتش ربات ها و غیره انجام می شود. برای این عملیات روانی این در حالی است که واکنش های متفاوتی از سوی برخی چهره های مطرح کشور وجود داشته که قابل تامل است و موید فشار پشت پرده بر چهره ها است.

حمید هیراد خواننده سرشناس کشور در بخشی از پیام خود از کسانی که او را برای واکنش به اتفاقات اخیر و لغو کنسرتش تحت فشار قرار داده اند انتقاد کرد.“سلام. من با کسانی که به من و دوستانم که خواننده یا بازیگر و ورزشکار هستند با ربات یا صفحات جعلی حمله می کنند صحبت می کنم و مشخص است که از چه کسی حمله می کنند و به دور از زندگی مردم من ما را به هر آنچه که خودشان و خودشان هستند می نامند. خانواده ها لیاقتش را دارند.. من سلبریتی یا هیچکس نیستم، من مثل همه مردمم هستم، فقط کارم متفاوت است، همین.

  واکنش مردم به رهبر انقلاب!

شما که با یک پیج جعلی می آیید و می گویید از کنسرت و هزار چیز دیگر می گویید، حتی نمی توانید بفهمید که چند نفر از این طریق خرج زن و فرزندشان را می دهند و من می دانم که چند نفرشان به دلیل بیکار شدن. بی پولی و ویروس کرونا زندانی شدیم آنها طلاق گرفتند و زندگیشان نابود شد در حالی که همدیگر را دوست داشتند و من که این همه سال با درد و بیماری و هزار بدبختی آمدم اینجا و مردمم به من می گفتند حمید هیراد. “حالا ابروهایشان را پایین انداختند.

وحید امیری بازیکن تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس نیز در واکنش به اتفاقات اخیر در صفحه شخصی خود نوشت:

«اینکه عده‌ای در قبال چنین موضوع مهمی سکوت کنند و مرگ یک فرد بی‌گناه، دختری از محله‌ی ما، دلیل بر بی‌تفاوتی نیست، اما برای شخصی مثل من که همیشه از تفرقه پرهیز کرده‌ام، نوشتن در مورد آن دشوار بود. مرگ ناعادلانه مهسا امینی، اما از سوزاندن قرآن توسط برخی افراد نمی نویسم. قرآن که کتاب مقدس میلیاردها انسان روی کره زمین است.

او ادامه داد: «سخت بود از رفتار بسیار زشت برخی از افسران پلیس که دل انسان را به درد می‌آورد بنویسم و ​​از بریدن گلوی یک افسر بیگناه و وظیفه‌شناس دیگر ننویسم و ​​آتش زدن افسر دیگری را ندیده باشم. وقتی احساسات پاک و معصومانه کشورم را در اعتراض به حق و سوء استفاده برخی دیگر در تخریب اموال عمومی و جسارت به استفاده از پرچم اباعبدالله دیدم رنج کشیدم.

  رشد 126 درصدی صادرات ایران به روسیه در تیرماه

این بازیکن ما در پایان نوشت: «دیدن حمایت شخصی مثل مریم رجوی و دار و دسته اش که جنایاتش بر هیچکس پوشیده نیست و نفهمیدن این که چیزی جز تفرقه و تباهی برای ما ندارند و نفهمیدند که عده ای آرزوی تجزیه کشور من را دارند و می خواهند ماهی بگیرند. از آب کدر.”

حملات ناجوانمردانه و سازماندهی شده به مهدی ترابی فوتبالیست کشورمان که از عملیات روانی دشمن تبعیت نکرد، دلیل دیگری است که به خوبی نشان از حمله برنامه ریزی شده برای این پروژه دستوری دارد.

از سوی دیگر، محمد اصفهانی از پیشکسوتان عرصه موسیقی کشور که تجربه بیشتری در چنین رویدادهایی دارد، در متنی طولانی با ابراز تاسف از درگذشت مهسا امینی، جوانان را به پیگیری منطقی مطالبات خود دعوت کرد. فضا و به دور از احساسات در بخشی از پیام خود می نویسد: درود بر کسانی که از تردید یا تأخیر من در اظهار نظر انتقاد می کنند. دلیل اینکه اخیراً هیزمی به آتش نمی‌زنم، احتمالاً سن و تجربه‌ام است. من از خون جوانان، از فروپاشی ایران و بی پاسخی برای نسل های آینده می ترسم. من می دانم که اراده قوی برای تجزیه ایران وجود دارد. ما باید بسیار باهوش باشیم تا از هر دو طرف سقف و سقوط های احتمالی مراقبت کنیم.”

این ادعاها نشان می دهد که بسیاری از سلبریتی ها از سوی برخی افراد که از آشفتگی های کشور سوء استفاده می کنند، تحت فشار هستند. این افراد با حمله سایبری به صفحات شخصی افراد مشهور و محبوب، آنها را وادار به موضع گیری و اظهار نظر در مورد حوادث مختلف از جمله حادثه اخیر و فوت مهسا امینی می کنند، بنابراین در یکی از این فشارها، کار این است. انجام شده. که حسن یزدانی قهرمان کشورمان مجبور شد در فضای مجازی درباره آنفالو (unfollowing) «علی کریمی» توضیح دهد و همچنان نسبت به اتفاقات اخیر موضع گیری کند.

  تحلیل اهداف اصلی دولت در بودجه 1401 / تورم کم، رشد بالا

درگذشت مهسا امینی اتفاق تلخی است که احساسات همه مردم را بیدار کرده است. پیگیری مراجع ذی صلاح برای روشن شدن این اتفاق ناگوار و روشن شدن همه جوانب آن خواست طبیعی و مشروع همه ماست. اما باید توجه داشت که مردم با سوء استفاده از این موضوع قصد دارند مردم را علیه مردم برانگیزند. آنها کشور را به هرج و مرج انداختند و امنیت مردم را تهدید کردند. آنها برای رسیدن به اهداف شوم خود از ظرفیت رسانه ای افراد شناخته شده استفاده می کنند و در مواردی آنها را مجبور به همراهی می کنند.

به همین دلیل می توان انتظار داشت که روابط مقامات قضایی با برخی نخبگان، هنرمندان و ورزشکاران که این روزها با همین فشارها واکنش های بی حد و حصری داشتند، با تسامح همراه باشد، در عین حال کسانی که رسما و آنها آگاهانه درگیر پروژه سوریه ای شدن ایران هستند و زمینه درگیری را ایجاد می کنند و در داخل تلاش می کنند قاطعانه با آنها برخورد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید