تقویت راست افراطی در اروپا

به گزارش تحریریه، وب سایت راشا تودی می نویسد، «عمر هیجاوی پیرچنر» رئیس سازمان امنیت و اطلاعات دولتی اتریش (DSN) اعلام کرد که تعداد کمی از شهروندان این کشور هم اکنون در اوکراین در حال نبرد هستند. بازگشت آنها به کشورشان یک خطر امنیتی تلقی می شود.

وی در مصاحبه با Kronen Zeitung گفت که سرویس های امنیتی از تعداد اتریشی هایی که اکنون درگیر درگیری بین کیف و مسکو هستند مطلع هستند.

هیجاوی افزود: «هرکسی که با خشونت زندگی کرده باشد، پس از بازگشت در معرض خطر است».

وی ابراز نگرانی کرد که این آژانس اطلاعاتی همچنین تلاش کرده است تا اطمینان حاصل کند که تسلیحاتی که غرب در اختیار اوکراین قرار داده است به دست گروه های جنایتکار سازمان یافته یا تروریست ها نیفتد.

رئیس اطلاعات اتریش گفت: دو رویداد بزرگ، همه گیری کووید-19 و درگیری در اوکراین، تورم را افزایش داد. این تحولات تاثیر بلندمدتی بر امنیت داخلی همه کشورها از جمله اتریش خواهد داشت.

62e26dfd203027475f2b4ac5 خبر اولیه

وی افزود: نکته مهم این است که افراط گرایی راست با جنگ اوکراین تقویت شده و تهدید تروریسم اسلامی دوباره به گوش می رسد.

هزاران جنگجوی خارجی از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در 24 فوریه در پاسخ به درخواست رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی وارد اوکراین شده اند.

در ماه آوریل، ارتش روسیه تعداد مزدوران خود را نزدیک به 7000 نفر اعلام کرد، اما اوایل این ماه اعلام کرد که تنها 2741 جنگجوی خارجی در اوکراین باقی مانده اند. گفته می شود که بسیاری از آنها کشته شدند و برخی دیگر به کشورهای خود بازگشتند.

  یکی از باکیفیت ترین خودروهای چینی وارد بازار ایران شده است

«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه اخیراً به خارجی‌های درگیر در جنگ اوکراین هشدار داده است که طبق قوانین بین‌المللی مزدوران جنگجو محسوب نمی‌شوند و بهترین سرنوشتی که در صورت زنده دستگیری در انتظار آنها است، محاکمه و تعیین حداکثر مجازات حبس است. .

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید