تقویت روابط تجاری با تمامی مناطق جهان در دستور کار جدی وزارت امور خارجه است/ آخرین گزارش از دیپلماسی فعال اقتصادی ایران با هند، روسیه، برزیل، ازبکستان، قزاقستان و پاکستان

گروه سیاسی – رجانیوس: مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه تاکید کرد: وزارت امور خارجه به دنبال تقویت کامل روابط اقتصادی با سایر کشورها به ویژه با همسایگان خود در کنار مذاکره برای رفع تحریم ها و پرداخت هزینه است.

وی گفت: هفته آینده شاهد دو کمیسیون مشترک اقتصادی با ازبکستان و قزاقستان در تهران خواهیم بود.

صفری افزود: هر دو هیئت متشکل از جمعی از تجار و نمایندگان بخش خصوصی هستند و همزمان با نشست کمیسیون مشترک کنفرانس‌های اقتصادی با تجار این کشورها در اتاق بازرگانی ایران برگزار می‌شود. ”

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه افزود: در پیش نویس اسناد پیش رو در این کمیته های مشترک، توافقات و تفاهمات بسیار خوبی برای تقویت همکاری های دوجانبه در همه زمینه ها پیش بینی شده و قرار است چندین سند همکاری امیدوارکننده امضا شود. با اجرای آنها و همچنین با اسناد همکاری امضا شده قبلی، شاهد تسهیل و توسعه بیشتر همکاری با قزاقستان و ازبکستان در همه زمینه ها خواهیم بود.

صفری در ادامه گفت: قرار است هفته آینده یک هیات کارشناسی از روسیه به تهران سفر کنند تا با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی گفتگو کنند، از آزمایشگاه های مدرن سازمان غذا و دارو و گلخانه های تولید مواد غذایی بازدید کنند.

معاون وزیر امور خارجه در خصوص همکاری های اقتصادی با پاکستان گفت: خوشبختانه اراده خوبی برای تقویت همکاری های اقتصادی و تجاری بین بخش دولتی و خصوصی دو کشور دوست و همسایه وجود دارد و پیشرفت های خوبی نیز حاصل شده است. دور .

  خاطره جنایات داعش در یمن زنده شد

صفری در خصوص روابط اقتصادی با هند گفت: توسعه همکاری های اقتصادی با هند به عنوان یک شریک مهم و دوستانه از دیگر اولویت های اقتصادی ماست و تلاش می کنیم با رفع موانع صادرات خود را به این کشور افزایش دهیم.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه همچنین با تاکید بر اینکه تقویت روابط تجاری با تمام مناطق جهان در برنامه جدی وزارت امور خارجه است، گفت: وزیر کشاورزی برزیل در رأس هیاتی متشکل از تجار و صنعتگران در حال حاضر به بحث و تبادل نظر پرداخته است. ارتقای سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور در تهران است و سفری به شیراز برای آشنایی با ظرفیت های اقتصادی کشورمان در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید