تقویت روبل در برابر دلار همچنان ادامه دارد

12970 خبر اولیه

به گفته سردبیران، زمانی که جنگ بین روسیه و اوکراین آغاز شد و غرب تحریم های بسیار سنگینی را علیه روسیه آغاز کرد، شاید هیچکس انتظار نداشت که روبل روسیه به یکی از قوی ترین ارزهای جهان تبدیل شود. اما روسیه با تمام ذکاوت خود و استفاده از فرصت های خود در بخش واقعی اقتصاد، عملا در مدت کوتاهی تحریم های اقتصادی غرب را خنثی کرد.

یکی از مهم‌ترین واکنش‌های روسیه به خنثی‌سازی تحریم‌ها، فروش گاز بر مبنای روبل بود که ضربه‌ای به بدنه تحریم‌های سنگین غرب وارد کرد. بنابراین ارزش پول روسیه در برابر دلار در مدت زمان کوتاهی به بالاترین حد خود در چهار سال گذشته و در برابر یورو به بالاترین سطح خود در هفت سال اخیر رسید.

حمایت از پرداخت مالیات در اواخر این ماه باعث افزایش تقاضا برای روبل شد و روبل را 0.7 درصد در برابر دلار به 59.12 رساند و روبل در برابر یورو با 1.4 درصد افزایش به 59.35 رسید.

سیاست های روسیه مبتنی بر تقویت روبل است و شرکت های صادرات محور باید ارزهای خارجی خود را به روبل تبدیل کرده و وارد بازار شوند.

با این حال، تحلیلگران می گویند که در درازمدت، روبل ممکن است به دلیل تغییرات در تجارت خارجی روسیه، از برخی سودها دست بکشد.

برخی از این تحلیلگران بر این باورند که تا قبل از پایان سال، روبل به تدریج تا کریدور 65 تا 70 در برابر دلار یا یورو کاهش می یابد و این کاهش ارزش نیز ممکن است تحت تأثیر اصلاح احتمالی قیمت نفت باشد. افزایش حجم واردات ناشی از عوامل فصلی است.

  همه چیز درباره کسب سود بیشتر با کاشت بادام

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید