تلاش می‌کنیم از هزینه‌های درمان پرداختی بیمار را کاهش دهیم/ صدور مجوز به درمانگاه‌ها و داروخانه‌ها به آسانی و سریع‌تر/ نظارت جدی وزارت بهداشت بر اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده

گروه سیاسی – رجانیوس: آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی چهارشنبه شب در دیدار همدلی با جمعی از مدیران و دست اندرکاران حوزه سلامت، ضمن قدردانی صمیمانه از ایثار و تلاش کادر پزشکی کشور در دوران اپیدمی تاج، اظهار داشت: بسیاری می توانستند کسب و کار خود را از دست بدهند اما با واکسیناسیون گسترده. ، هم میزان بروز و هم تعداد قربانیان تاج به طور چشمگیری کاهش یافته است و مشاغل، مدارس و دانشگاه ها در حال بازگشایی هستند.

رئیس جمهور با اشاره به سالروز ابلاغ سیاست های کلی نظام سلامت گفت: امروز در شرایطی هستیم که باید به کیفیت اجرای این سیاست ها نگاه کرد تا دلیل اجرایی نشدن قطعات را ببینیم. و شما، کارشناسان بهداشت، بهتر از هر کس دیگری از این موضوع آگاه هستید و می توانید به دولت در غلبه بر این موانع کمک کنید.

دکتر رئیسی نظام مسائل و اولویت ها را باید برای حوزه سلامت کشور تعیین کرد و گفت: عزم دولت برای حل مشکلات موجود در حوزه سلامت جامعه است، اما البته می توان همه مشکلات را در حوزه سلامت حل کرد. زمان. «این یک اولویت نیست و باید باشد.

رئیس جمهور با تاکید بر تشکیل شورای عالی سلامت افزود: باید تحول نظام سلامت را در راستای کاهش هزینه ها و ارتقای شاخص های سلامت، علوم پایه مبتنی بر دانش و شاخص های فناورانه ترویج دهیم. در این راستا به زودی شورای عالی سلامت با دستور کار مناسب و مناسب تشکیل خواهد شد.

آیت الله رئیسی با اشاره به نگرانی برخی از مدعوین جلسه مبنی بر افزایش موج هجرت در بین پزشکان، گفت: باید به دانش آموزان این فکر را داد که سرمایه و آینده ساز کشور هستند.

  توضیحات خاندوزی درباره اصلاح فرآیند اعتباربخشی پرداخت اعتبار خرد بدون ضامن

رئیس‌جمهور بر لزوم تقویت شبکه سلامت کلی کشور با تکیه بر روش‌های ارجاع تاکید کرد و خاطرنشان کرد: بدون شک پیشگیری مقدم بر درمان و توسعه شبکه بهداشت جهانی است و فعال‌سازی آن می‌تواند اعتماد مردم به مراقبت‌های بهداشتی را تضمین کند. به رویکرد پیشگیرانه در رویکرد درمانی کمک کنید.

دکتر رئیسی از وزیر بهداشت خواست تا اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده را که تاثیر بسزایی در کاهش هزینه ها و بستری شدن دارد، جدی بگیرد.

رئیس جمهور با اشاره به بازدید از پورتال ملی صدور مجوز وزارت اقتصاد گفت: موضوع صدور مجوز در حوزه پزشکی برای مشاغلی مانند کلینیک و داروخانه باید تا حد امکان تسهیل و تسریع شود.

آیت‌الله رئیسی صنعت داروسازی را یکی از پیشرفته‌ترین عرصه‌های علمی و صنعتی و مایه مباهات کشور عنوان کرد و افزود: وارد مصرف مواد مخدر شوید.

دکتر رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود از تسهیل پذیرش و آموزش دانشجویان خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور استقبال کرد و گفت: از این موضوع به شدت حمایت می کنم. علاوه بر آموزش مهارت های پزشکی، به آموزش اخلاق عمومی و حرفه ای نیز توجه ویژه داشته باشید و سعی کنید این موضوع را به عنوان امتیازی برای نظام آموزش عالی جمهوری اسلامی مطرح و مطرح کنید.

رئیس جمهور با اشاره به برخی از دیدگاه های مطرح شده در این نشست در خصوص طب سنتی گفت: همواره تاکید کرده ام که خود پزشکان باید توسعه طب سنتی را مدیریت کرده و در جهت تقویت و ترویج آن تلاش کنند. هر نظریه ای در زمینه طب سنتی در مجامع علمی قابل بحث است و عمدتاً دپارتمان های نظریه پردازی محلی برای بررسی ایده های جدید علمی هستند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

آیت الله رئیسی با تاکید بر لزوم پیگیری خودیاری و تقویت نقش مدیریت شده مردم در نظام سلامت و توزیع عادلانه پزشکان و پرستاران در سراسر کشور، گفت: جمهوری اسلامی ایران به لطف قربانیان پزشکان ، باید برای دستیابی به جایگاه بهتر در همه زمینه های سلامت و تندرستی تلاش کنیم.

پیش از سخنان رئیس جمهور، تعدادی از مدیران و متخصصان نظام صحی کشور به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

رفع بوروکراسی پیچیده برای استفاده بهتر از نظام سلامت کشور در تولید محصولات پزشکی و تربیت نیروهای متخصص، مبارزه با مفاسد ناشی از ارز ترجیحی در شبکه تامین دارو و تجهیزات پزشکی، لزوم نگاه کل نگر. مراقبت های بهداشتی مبتنی بر پیشگیری تلاش برای طراحی الگوی بومی نظام سلامت، ضرورت ساماندهی مدیریت داده های نظام سلامت، افزایش ظرفیت طب سنتی در مواجهه با استقبال گسترده مردم، نیاز به بازسازی و نوسازی زیرساخت های سلامت. از جمله تخت های بیمارستانی و پارک اورژانس و لزوم توجه بیشتر به آموزش اخلاق عمومی و حرفه پزشکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید