تلفات زمین لرزه در افغانستان به 1500 نفر رسید

سخنگوی طالبان اعلام کرد که تلفات زمین لرزه روز چهارشنبه در افغانستان به بیش از 3500 کشته و زخمی رسیده است.

به گفته رجانی، سخنگوی طالبان از افزایش تلفات زمین لرزه در افغانستان خبر داده است.

سخنگوی طالبان اعلام کرد که تلفات زمین لرزه روز چهارشنبه در افغانستان به ۱۵۰۰ نفر و بیش از ۲۰۰۰ زخمی رسیده است.

وی افزود: دسترسی به مناطق زلزله زده بسیار مشکل است و نیازمند ابزارهای ویژه است. در همین حال، سخنگوی طالبان گفت که تمام کمک های ارائه شده از سوی طرفین یک وعده بوده و عملی نشده است.

زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر بامداد چهارشنبه بخش هایی از جنوب شرق افغانستان را لرزاند. گفته می شود که این زمین لرزه به دلیل شدت آن تنها در ولایات پکتیکا و هاست تلفات سنگین وارد کرده است.

در پی وقوع این زمین لرزه، ملا هبت الله رهبر طالبان از جامعه جهانی و سازمان های بشردوستانه خواست تا به مردم کشور کمک کنند.

بلال کریمی، سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای در توییتر خود نوشت: از جامعه جهانی، خیریه و سازمان‌های بشردوستانه می‌خواهیم تا در این فاجعه به مردم افغانستان کمک کنند و هر کاری که ممکن است برای کمک به قربانیان انجام دهند.

منابع خبری افغانستان می گویند که طالبان صبح چهارشنبه در مورد زلزله در ولایات مختلف نشست اضطراری برگزار کردند. این نشست به ریاست ملا حسن آهوند، نخست وزیر طالبان برگزار شد.

طلوع افغانستان گزارش داد که ذبیحله مجاهد، سخنگوی حکومت موقت طالبان، هدف از برگزاری این نشست کمک به زلزله زدگان در برخی ولایات بوده است.

  سامانه ای برای صدور مجوز پمپ بنزین ها ارائه می شود

در همین حال بلال کریمی، یکی دیگر از سخنگویان طالبان به ان بی سی نیوز گفت که صدها افغان در زلزله اخیر زخمی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید