تلفات متعدد این کشور شمال اروپا از جنگ اوکراین

13838 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، شرکت هواپیمایی فنلاندی فین ایر آخرین قربانی جنگ تحریم ها بین روسیه و غرب است. این شرکت هواپیمایی به دلیل نیاز اجباری به پرواز در اطراف خاک روسیه پس از بسته شدن حریم هوایی مسکو در واکنش به تحریم های غرب متحمل خسارات مالی سنگین شد.

روزنامه فنلاندی Helsingin Sanomat گزارش داد که از ابتدای سال 2022، زیان عملیاتی این شرکت، یکی از قدیمی ترین خطوط هوایی جهان، به 133 میلیون یورو رسیده است. از این مبلغ 51 میلیون یورو مربوط به هزینه سوخت است.

اتحادیه اروپا و تعدادی دیگر از کشورهای غربی از زمان آغاز جنگ در اوکراین در اواخر فوریه، حریم هوایی خود را به روی پروازهای روسیه بسته اند. کرملین همچنین با اعلام محدودیت‌هایی برای خطوط هوایی، راه‌های سنتی اروپا به آسیا را برای خطوط هوایی غربی بسته است.

محدودیت ها خطوط هوایی اروپایی را مجبور به تغییر مسیر پروازها کرده است، در حالی که برخی از کشورها را از هزینه های ماهانه ناوبری هوایی که قبلا برای پروازهای بر فراز کشورهای همسایه دریافت می کردند، محروم کرده است.

از دسامبر 2021، قیمت سوخت برای خطوط هوایی فنلاند از 30 درصد به 55 درصد کل هزینه های آن افزایش یافته است. علاوه بر دو برابر شدن قیمت، خطوط هوایی فنلاند نیز مجبور به تغییر مسیرهای هوایی شد.

در نتیجه بسته شدن آسمان، هلسینکی برتری کلیدی خود را نسبت به سایر کشورهای اسکاندیناوی که کمترین فاصله را با چین، ژاپن و کره جنوبی دارند، از دست داد. برخی از پروازها به منطقه آسیا و اقیانوسیه که تا 50 درصد سود برای فین ایر به همراه داشت، لغو شده است. به عنوان مثال، سفر به ژاپن که قبلاً حدود 9 ساعت طول می کشید، اکنون 13 ساعت طول می کشد.

  مدیران فوری / اجرایی دو بانک دولتی منصوب شده اند

علاوه بر این، تعداد مسافران هواپیماهای فین ایر به دلیل غیبت گردشگران روسی که حدود 20 درصد از تردد مسافران آن را تشکیل می دهند، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. همه اینها در زمانی اتفاق می افتد که شهروندان اتحادیه اروپا در بحبوحه بی ثباتی اقتصادی فزاینده هزینه های سفر خود را کاهش داده اند و بی میلی به پرواز به دلیل هزینه های زندگی در حال افزایش تشدید شده است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید