تمایل یک سوم آمریکایی ها برای شورش مسلحانه

نارضایتی از عملکرد رهبران کاخ سفید در نظرسنجی های اخیر و تمایل حدود یک سوم مردم این کشور به دست گرفتن سلاح علیه دولت در واشنگتن، جو بایدن و تیمش را که به دنبال حمایت رای دهندگان در حال فرار هستند، قرار داده است. -تا انتخابات میان دوره ای با تهدیدی جدی و حیاتی مواجه است.

به گزارش وب سایت کنگره هیل آمریکا، بر اساس آخرین نتایج یک نظرسنجی که توسط دپارتمان سیاست دانشگاه شیکاگو بین 19 تا 23 می و از یک جامعه آماری هزار نفری انجام شده است، اکثر آمریکایی ها فکر می کنند که دولت فاسد است و حدود یک سوم آنها این را ضروری می دانند و بر استفاده از سلاح علیه او تأکید می کنند. بر اساس نظرسنجی‌های اخیر، دو سوم جمهوری‌خواهان و مستقل‌ها فساد دولتی را تایید می‌کنند و معتقدند که در همه زمینه‌ها از مردم کلاهبرداری کرده‌اند. این در حالی است که حدود 51 درصد از لیبرال ها با این دیدگاه موافق هستند. 28 درصد از رای دهندگان آمریکایی، از جمله 37 درصد از صاحبان اسلحه، این خط را دنبال می کنند که شهروندان باید به زودی علیه دولت سلاح به دست بگیرند. در همین حال، 35 درصد از جمهوری خواهان و حدود 35 درصد از مستقل ها و همچنین یک پنجم دموکرات ها با این نظر موافق هستند.

پیامدهای پایان ناپذیر 6 ژانویه

این نتایج درست پس از آن فاش شد که کمیسیون ویژه تحقیقات کنگره در مورد این پرونده جلسه نهایی تابستان خود را در 6 ژانویه به پایان رساند و دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده را مرکز تلاش ها برای لغو نتایج انتخابات 2022 معرفی کرد.

  جدیدترین کاشی بین مجلسی 1400

اما آنچه گزارش این کمیته درباره رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا را نگران‌کننده نشان می‌دهد این است که شواهد نشان می‌دهد ترامپ نه تنها این شورش را پذیرفت، بلکه حامیان خود را تشویق کرد تا به کاخ کنگره حمله کنند و این شورش را تا ساعت سه بعدازظهر زنده کنند. به دنبال آن و در نهایت با اصرار اطرافیان وی برای پایان دادن به این نمایش بیانیه ای صادر کرد و از آشوبگران خواست به خانه های خود بازگردند. با وجود این گزارش و جنایت‌کاری آشکار دونالد ترامپ، برخی از جمهوری‌خواهان همچنان از رئیس‌جمهور سابق حمایت می‌کنند، زیرا مسائلی مانند تورم، آموزش و جنایت در آمریکا را مهم‌تر از یافتن مقصر ناآرامی‌های 6 ژانویه می‌دانند.

بر اساس این یافته ها، نظرسنجی دانشگاه شیکاگو نشان می دهد که در حالی که 56 درصد از آمریکایی ها صحت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تایید می کنند، این حمایت در میان جمهوری خواهان به 33 درصد کاهش یافته است.

جالب است بدانید که بررسی اظهارات مقامات آمریکایی نشان می‌دهد که در دوره‌های قبل که دموکرات‌ها به قدرت رسیدند، تهدید به درگیری مسلحانه با دولت توسط جمهوری‌خواهان وجود داشت. اوباما که در آن زمان به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده تهدید مسلحانه مردم و به ویژه جمهوری خواهان را علیه خود و دولتش احساس می کرد، برای آرام کردن مخالفانش این را در قالب کلمات بیان کرد: شنیده اید «دولت به اسلحه نیاز دارد» یا « ما نمی‌خواهیم محدودیت‌ها را بپذیریم، زیرا دولت می‌خواهد اسلحه‌های ما را بردارد. اما باید به آنها بگویم که ما دولتی هستیم که خود شما انتخاب کردید.

  تاثیر جنگ در اوکراین: نفت جهانی ۱۱۱ دلار شد

شکاف داخلی آمریکا

وقایع پس از ژانویه 2020، نه تنها دوقطبی بین احزاب آمریکایی، بلکه به تدریج به جامعه مدنی آمریکا آسیب زد، به طوری که بررسی ها نشان می دهد که شکاف بین محافظه کاران و لیبرال ها در حال افزایش است و حدود یک چهارم آمریکایی ها در مورد مسائل سیاسی اختلاف نظر دارند. آنها با یکدیگر اختلاف داشتند و حتی دوستان خود را از دست دادند. بر اساس آخرین گزارش «ان‌بی‌سی نیوز»، بررسی‌ها نشان می‌دهد 52 درصد از گروه‌های دوستی در آمریکا بر اساس دیدگاه‌های سیاسی در این دوره شکل گرفته‌اند و در واقع وابستگی سیاسی در راس معیارهای ایجاد گروه‌های دوستی در آمریکا بوده است. . همچنین روند اعتمادسازی در جوامع را تحت تأثیر قرار داد و در بسیاری از موارد منجر به افزایش اختلافات داخلی در جوامع آمریکایی و حتی تقویت مواضع شد. به گفته هیل، بیش از 70 درصد از جمهوری خواهان و 70 درصد از دموکرات ها معتقدند که طرف مقابل حزب مخالف و حامیانش را تحقیر می کند تا باورهای آنها را القا کند که عمدتاً اطلاعات نادرست آنها در مورد رویدادهای سیاسی است.

منبع: ایران

دیدگاهتان را بنویسید