تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه تا ۱۵ تیرماه

به گزارش رجانیوس به نقل از ایران آنلاین، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه دستوری با روسای اتاق های اصناف سراسر کشور، اتحادیه بازار اسلامی تهران، رئیس کمیسیون اقتصادی و رئیس و اعضای انجمن مهلت جلسه مشورتی فراکسیون صنفی اسلامی برای تسلیم اظهارنامه فعالان اقتصادی تا ۱۵ تیرماه تمدید شد.

دکتر سید احسان خاندوزی طی سخنانی در این نشست گفت: نگاه وزارت اقتصاد و نظام اداری کشور در دولت سیزدهم این است که با حرکت به سمت سیستمی مبتنی بر اطلاعات و واقعیات اقتصادی در اخذ مالیات، از یک سیستم حسابرسی که امکان سلیقه را فراهم می کند و رویکردهای فردی و مبتنی بر سلیقه را به حسابرسان مالیاتی اجازه می دهد و همچنین می تواند منجر به روابط ناسالم احتمالی شود.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه این حرکت و این رویکرد باید با مشارکت و مشارکت فعالان اقتصادی صورت گیرد، گفت: به همین دلیل موظفیم منویات قانون بودجه را هم در سال گذشته و هم امسال محقق کنیم. قانون برای کسب مجوزهای لازم برای نزدیک شدن هر چه بیشتر به نظام صنفی کشور.

هندوزی گفت: ما مطمئناً این روند را در آینده ادامه خواهیم داد. در صورت وجود، ما با شما همکاری قانونی خواهیم داشت.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اعتقاد به نقش بسیار مهم تشکل های صنفی و فعالان اقتصادی در مدیریت اقتصاد کشور، گفت: بخش ها، این در صورتی است که ما خواهان رشد و شکوفایی اقتصادی هستیم، مجریان آن دولت ها و دستگاه های اجرایی نیستند. اما این فعالان اقتصادی و اصناف و اگر دولت بخواهد مانع آنها شود در واقع تمام اهداف خود را زیر سوال می برد.

  جزئیات فروش گسترده محصولات ایران خودرو / 206 با قیمت 150 میلیون تن + جدول

هندوزی با بیان اینکه فعالان بخش خصوصی باید همواره درخواست شفاف سازی از سازمان امور مالیاتی را رویکرد اصلی خود بدانند، افزود: سازمان امور مالیاتی باید منضبط و شفاف باشد و با اطلاعات و مستندات مثبت با واحدهای صنفی برخورد کند و قطعاً مسئول اثبات سودآوری است. معامله منجر به درآمد شده است یا خیر؟ این وظیفه خود سازمان است که برود و انگیزه ها و شواهدی را ارائه کند که از اطلاعات رسمی کشور این موضوع منجر به درآمد شده است.

وی افزود: هر چیزی که سازمان امور مالیاتی در محاسبه مالیات پایه گذاری می کند باید بر اساس اسناد باشد که دوستان ما در این سازمان باید بروند و آنها را پیدا کنند و به هیچ وجه نباید توپ را به زمین انداخت.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه سازمان مالیاتی باید ضوابط و ضرایب مربوط به نحوه محاسبه مالیات اصناف را در سراسر کشور به صورت شفاف و شفاف منتشر و ارائه کند، گفت: در سال 1402 اخذ می شود) باید دو ماه برگزار شود. قبل از شروع فصل مالیات برای سال آینده.

هندوزی در ادامه گفت: در مورد وصول درآمدهای مالیاتی از استان ها، ساختمان دولت نباید فشار مضاعفی به مودیان خوب وارد کند، بلکه مودیان جدید و فرار مالیاتی را شناسایی کند. با استان های سراسر کشور ارتباط برقرار کنید.

وی با اشاره به درخواست های متعدد نمایندگان صنفی و صنفی مبنی بر فرصت بیشتر مودیان برای تشکیل اظهارنامه، از سازمان مالیاتی خواست تا مهلت مذکور از 30 خرداد تا 15 تیرماه تمدید شود.

هندوزی با اشاره به اقدامات این وزارتخانه برای افزایش 30 برابری مشمولان ماده 100 قانون مالیات های مستقیم در قانون بودجه به 100 برابر، گفت: این اقدام به این دلیل انجام شد که علیرغم کنترل قابل توجهی که بر روی تاج وجود داشت. همه گیر شدن این سال، بسیاری از فعالان اقتصادی در دهه 1400 همچنان با محدودیت های این بیماری مواجه بودند.

  این کالای پرمصرف با افزایش ۷۵ درصدی سفره مردمی خداحافظی کرد.

لازم به ذکر است که بر اساس تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم، چنانچه درآمد حاصل از فروش یا ارائه محصولات (کالا یا خدمات) برای صاحبان مشاغل متوسط ​​و کوچک در یک سال مالیاتی کمتر از سقف باشد. این سازمان مالکان این شرکت ها از بخشی از تعهدات مالیاتی خود رها می شوند. همچنین مالیات این دسته از مودیان به صورت مقطوع محاسبه و مورد نیاز است.

وزیر اقتصاد با اشاره به برخی گلایه های نمایندگان اصناف از نحوه و ضرایب محاسبه مالیات فعالان اقتصادی در استان های مختلف، دستور تشکیل کمیسیون های سه نفره متشکل از رئیس اتاق اصناف یا نماینده، رئیس یا نماینده وی را صادر کرد. از اداره مالیات استان و یک نماینده. مردم استان در مجلس شورای اسلامی وظیفه خود را حل اختلاف و رسیدگی به شکایات مودیان هر استان اعلام کردند.

گفتنی است، تشکیل جلسه و تعیین تکلیف در مواردی از جمله تغییر کد پستی مشارکت کنندگان اقتصادی، استفاده مشترک شرکای تجاری از سرمایه گذاری مشترک، معاملات بانکی، فعالیت های غیرتجاری و غیره بر عهده این کمیسیون ها خواهد بود. وزیر اقتصاد فردا (سه شنبه 24 خرداد) کار خود را آغاز می کند.

هندوزی گفت: کمیسیون های فوق می توانند پس از پایان 15 تیرماه هر گونه پیشنهادی مبنی بر بازنگری در نرخ های مالیاتی هر اتحادیه ارائه دهند تا بدون اعمال فشار بر فعالان اقتصادی، مشکلات در اسرع وقت برطرف شود.

هندوزی گفت: امیدواریم در آینده با ادامه کار کمیته های استانی به نهادی دائمی برسیم که بتواند نه تنها در مواقع اختلاف، بلکه به عنوان حسگر اقتصاد ملی عمل کند. به صورت پیشینی.”

  نخست وزیر انگلیس دست خالی از عربستان بازگشت

وزیر اقتصاد در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برخی مشکلات پیش آمده در جریان صدور و تمدید پروانه مودیان و مشمولان تعهدات جدید و اختلافات مالیاتی آنها، این موضوع را یکی دیگر از موانع صدور برشمرد و ندانست. تمدید پروانه کسب اشخاص

وی گفت: نمی خواهیم اختلاف فعلی در بحث مالیاتی بین اتحادیه ها و اتحادیه ها با سازمان مالیاتی بر مبدأ درآمد و معیشت اصناف تأثیر بگذارد.

بر اساس این گزارش، وزیر اقتصاد در پایان دیدار با نمایندگان اصناف در گفت و گو با رسانه ملی گفت: امروز جلسه بسیار خوبی با روسای اتاق اصناف از سراسر کشور بود. ، انجمن بازار اسلامی تهران و فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی.

وی گفت: در این جلسه نظرات اتحادیه ها در خصوص ضرایب و رویه های مالیاتی به صراحت و صمیمانه مطرح شد و رئیس سازمان مالیاتی پاسخ های خود را به دغدغه های آنها ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید