تهدید توافق گازی شولتز با امارات برای ایران و روسیه!

به گزارش سرمقاله، پایگاه خبری بلومبرگ می نویسد، شرکت RWE آلمان برای تامین گاز طبیعی مایع (LNG) با شرکت ملی نفت ابوظبی (ADNOC) قرارداد امضا کرده است.

بر اساس این گزارش، این معامله تاکنون تنها شامل یک نفتکش است. قرار است یک محموله 137000 متر مکعبی LNG توسط شرکت ملی نفت ابوظبی RWE در اواخر دسامبر یا اوایل سال 2023 به آلمان تحویل شود.

RWE همچنین اعلام کرد که با Masdar مستقر در امارات برای اکتشاف پروژه های بادی فراساحلی و تامین 250000 تن گازوئیل در ماه به توزیع کننده سوخت آلمانی Wilhelm Heuer در سال 2023 همکاری خواهد کرد.

این قرارداد همچنین شامل یک یادداشت تفاهم برای تامین بیشتر LNG در سال آینده است، اما این سند غیرالزام‌آور است و مشخص نیست که آلمان می‌تواند روی چه مقدار بیشتر عرضه LNG حساب کند.

تهدید توافق گازی شولتز با امارات برای ایران و روسیه!

این توافقنامه در سفر اولاف شولتز صدراعظم آلمان به ابوظبی در سفرش به کشورهای حاشیه خلیج فارس به امضا رسید.

شولتز قبل از اعلام این قرارداد به خبرنگاران گفت: «ما باید مطمئن شویم که تولید جهانی LNG در نقطه‌ای است که تقاضای رو به رشد بدون توسل به ظرفیت تولید روسیه برآورده شود.»

پس از امارات، شولتز از قطر دیدن کرد. پس از دیدار و گفت‌وگوی وی با امیر قطر، در بیانیه‌ای اعلام شد که هیچ توافقی در خصوص تامین LNG در این کشور صورت نگرفته است. دو کشور چندین ماه است که در حال مذاکره بر سر تامین LNG هستند، زیرا برلین تمایلی به امضای قراردادهای بلندمدت با دوحه ندارد.

پس از اینکه روسیه خط لوله گاز نورد استریم 1 را به دلیل مشکلات فنی و تحریم ها تعطیل کرد، آلمان در تلاش است تا جایگزینی برای گاز روسیه پیدا کند. رسانه ها از اعتراضات در آلمان خبر دادند که بسیاری از آنها خواستار افتتاح خط لوله گاز نورد استریم 2 روسیه بودند. این خط لوله جدید که برای انتقال گاز از روسیه به آلمان ساخته شده است، به دلیل تحریم ها و موانع بوروکراتیک هنوز به بهره برداری نمی رسد.

  کلاهبردار بزرگ توییتر را خرید

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید