تهران و دمشق در برابر سازش‌های اعراب و ترکیه

13203 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، سایت المیادین در یادداشتی درباره پیام سفر رئیس جمهور سوریه به تهران نوشت:

زمان سفر بشار اسد، رئیس جمهور سوریه به تهران، به نوبه خود اهمیت آن را نشان می دهد. این سفر به دنبال مجموعه ای از اقدامات منطقه ای انجام می شود که مهمترین آنها سازش اعراب با تل آویو و آشتی اردوغان با امارات، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی است.

اردوغان معتقد است که مسکو در جنگ اوکراین دخالت دارد و پس از بستن تنگه کشتی‌های جنگی روسیه در مسیر سوریه و بستن حریم هوایی ترکیه به روی هواپیماهای حامل تجهیزات و نیرو به سوریه، نمی‌تواند اقدامات شدیدی علیه آن در سوریه انجام دهد.

اردوغان همچنین تنش های اسرائیل با مسکو را فرصتی برای دستیابی به توافق با تل آویو بر سر «مخرجات مشترک» نه تنها علیه مسکو بلکه علیه دو متحدش، ایران و سوریه، می داند. در غیر این صورت، چرا اردوغان برای احیای روابط با تل آویو، حماس و اخوان المسلمین را قربانی کرد؟

به نظر می رسد این واقعیت ها و تحولات دلیل مهمی برای تصمیم رئیس جمهور اسد برای سفر غیرمنتظره به تهران برای دستیابی به توافق با ایران برای تقویت اتحاد استراتژیک بین دو کشور باشد.

حقایقی که از سوی دیگر نگرانی های ایهود باراک، نخست وزیر سابق اسرائیل و امثال او را درباره پایان اجتناب ناپذیر احتمالی «دولت» رژیم اشغالگر پیش از جشن هشتادمین سالگرد تأسیس این رژیم توضیح می دهد.

تحولاتی که نشان می دهد محور ایران و سوریه از موضع تدافعی به موضع تهاجمی در برابر هر ائتلاف جدید منطقه ای و بین المللی که آنها را هدف گرفته است و همچنین لبنان، یمن و مقاومت فلسطین را تغییر داده است.

  تغییرات در توزیع مالیات شرکت ها و مالیات بر ارزش افزوده

منبع: مقاومت اسلامی نایبه

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید