توافقات پولی و بانکی ایران و روسیه به زودی اجرایی می شود

13811 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، صالح آبادی به تشریح نتایج سفر خود به روسیه پرداخت و گفت: در این سفر گفتگوهای بسیار خوب و ارزشمندی با مقامات عالی رتبه و اقتصادی روسیه داشتیم و با توجه به تاکید روسای جمهور روسیه تصمیم بر این شد که روابط اقتصادی پایدار بین ایران و روسیه توسعه یابد.» در حوزه مالی و بانکی، بستر لازم برای توسعه پایدار روابط ایجاد شود.

وی با بیان اینکه اراده سیاسی دو کشور توسعه تعاملات اقتصادی است، ادامه داد: خوشبختانه هم جمهوری اسلامی ایران و هم روسیه علاقه قابل توجهی برای توسعه روابط دارند، بنابراین مذاکرات خوبی در این زمینه انجام شده است. امیدوارم این مذاکرات زمینه ساز توسعه پایدار روابط دو کشور در آینده باشد.

وی افزود: در آینده نزدیک توافقات انجام شده در این سفر را اجرایی خواهیم کرد و نتیجه آن را تجار، تجار و فعالان اقتصادی دو کشور مشاهده خواهند کرد.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: البته استفاده از ارزهای غیر از دلار و یورو و سایر مواردی که تجار و فعالان اقتصادی می توانند از بسترهای جدید استفاده کنند از جمله مواردی است که در حال پیگیری است و امید است در عمل شاهد نتایج آن باشیم. .

دکتر صالح آبادی درباره استفاده از پیام رسان های داخلی به جای سوئیفت نیز گفت: ایران در حال حاضر از سامانه های پیام رسان بین بانکی بومی جایگزین سوئیفت استفاده می کند و روسیه نیز پیام رسان های محلی و مالی خود را دارد که می تواند زمینه ساز همکاری های بانکی دو کشور باشد.

وی با بیان اینکه ایجاد بنیادهای مالی یکی از مهمترین محورهای توسعه اقتصادی است، افزود: این سفر موفق شد بستر بسیار خوبی برای روابط تجار دو کشور ایجاد کند.

  3 میلیون خانه حفاظت شده در کشور وجود دارد / امروز مشکل مسکن به دلیل کمبودهای 9 سال گذشته است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید