توافق ایران با ارمنستان برای دور زدن جمهوری باکو

5588 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، در سفر رئیس کل گمرک ایران به روسیه بر لزوم توسعه زیرساخت های بندری و گمرکی تاکید شد و گشایش های جدیدی در مسیر مبادلات اقتصادی و گمرکی دو کشور ایجاد شد.

سید مهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک ایران که برای شرکت در کنفرانس بین المللی گمرک به روسیه سفر کرده است، گفت: در مذاکرات مفصل با مقامات روسیه و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به ویژه روسیه و ارمنستان، توافقات خوبی برای توسعه گمرکات ایران به امضا رسید. همکاری گمرکی و استفاده از مسیرهای جایگزین برای حمل و نقل کالا.

میراشرفی با اشاره به اینکه حجم مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا افزایش یافته است، افزود: با توافقات صورت گرفته به زودی شاهد جهش تجاری و روابط تجاری با کشورهای عضو این اتحادیه خواهیم بود.

وی در جمع تجار و فعالان اقتصادی ایرانی در روسیه گفت: 87 تریلیون دلار حجم کل تولید ناخالص داخلی در جهان است که بیش از 50 درصد آن که بیشترین درآمد و اشتغال را در کشورها ایجاد می کند، سهم صادرات و واردات است. در حال حاضر 10 گمرک و بندر بزرگ در آسیا در جهان وجود دارد که اگر ظرفیت بندر و گمرک خود را افزایش دهیم، سهم ترانزیت، واردات و صادرات کالا، میلیاردها دلار درآمد کشورمان را به دنبال خواهد داشت. . کریدورهای بین المللی که ایران در هر دو کریدور بین قاره ای قرار دارد. ما چاره ای جز کمک به تجار و کارآفرینان نداریم ، زیرا موفقیت در تجارت بر اساس شانس نیست و موفقیت به دلیل برنامه ریزی دقیق و نتیجه یک برنامه مدون است ، که باید تدوین و اجرا شود.

  دستور انقلابی وزیر اقتصاد به نفع مردم اشغالگر

میراشرفی با بیان اینکه ایران کشوری نیست که بخواهد تحریم های کامل را اعمال کند ، اظهار داشت: شاید آنها بتوانند مسیرهای هوایی را با تحریم محدود کنند ، اما مسیرهای زمینی و دریایی ایران که از طریق زمینی و دریایی با 15 کشور همسایه است قابل تحریم نیستند. “

وی با اشاره به اهمیت گذرگاه های زمینی برای صادرات و واردات کالا بین ایران و روسیه گفت: تکمیل زیرساخت های دریایی و جاده ای در اسرع وقت به ویژه در زمینه افزایش ناوگان کشتی های رو به دریای خزر و دیگران. تسهیلات گمرکی، می تواند تجارت را افزایش دهد. “

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید