توافق با نیروهای مسلح برای تامین 5 هزار هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن

10189 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، تقی رضایی معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن درباره راهکارهای در نظر گرفته شده برای تامین زمین در استان های فاقد زمین گفت: در اجرای طرح نهضت ملی مسکن برخی استان ها با مشکل کمبود زمین مواجه هستند. متوجه شدیم که برای حل این مشکل سه راه حل در نظر گرفته شده است.

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن خاطرنشان کرد: تفاهم نامه با مالکان بخش خصوصی و تعاونی ها، شهرک سازی خارج از حریم شهرها و استفاده از اراضی دولتی و تفاهم نامه با نیروهای مسلح از جمله سپاه و ارتش، سه روش تامین زمین در مقابل غرامت هستند کمبود زمین در طرح نهضت مسکن ملی است.

به گفته رضایی، استان هایی مانند کردستان، مازندران، کوگیلویه و بویراحمد و ایلام با کمبود زمین مواجه هستند.

وی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی افزود: توافق اولیه با نیروهای مسلح برای واگذاری بیش از 5 هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی انجام شد و اینها زمین ها در حال تغییر به هدف خود هستند.

لازم به ذکر است که وزارت راه و شهرسازی موظف است تا پایان چهار سال دولت 4 میلیون واحد مسکونی بسازد و به گفته وزیر راه و شهرسازی در شهرهایی که زمین کافی وجود دارد، واحد مسکونی به صورت ویلا در اختیار افراد قرار می گیرد و یا زمین به صورت گروهی دو تا چهار نفره به مدت 2 سال به متقاضیان اجاره داده می شود تا بنا به سلیقه خود خانه بسازند و در صورت ساخت تا 97 سال دیگر تمدید می شود. .

  خطاب اشتباه یک اقتصاددان به دولت رئیس جمهور

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید