تورم در آمریکا رکوردشکنی کرد

تحلیلگران اقتصادی به ارزیابی چشم انداز تورم در ایالات متحده ادامه می دهند.

به گفته رجانیوس؛ تورم در ایالات متحده در ماه ژانویه به اوج خود در چهار دهه گذشته رسید.

به گفته نیویورک تایمز و گاردین، دلایل متعددی برای رکورد تورم در ایالات متحده در 40 سال گذشته وجود دارد.

رشد تقاضا و کمبود عرضه به دلیل تأثیر جهانی اپیدمی تاج از جمله مهمترین عوامل مؤثر بر رشد تورم در ایالات متحده از سال 1982 است. غذا، برق و مسکن بیشترین سهم از تورم را به خود اختصاص داده اند.

سال گذشته سال بدی برای میلیون‌ها آمریکایی بود که تحت فشار مالی دائمی بودند. این در زمانی اتفاق افتاد که فدرال رزرو چنین موج شدید یا باثباتی از تورم را پیش بینی نمی کرد.

جروم اچ پاول، رئیس فدرال رزرو و تعدادی دیگر از مقامات اقتصادی ایالات متحده در ماه های اخیر تلاش کرده اند تا افزایش قیمت ها را به عنوان یک “مشکل انتقالی” ناشی از تاخیر حمل و نقل و کمبود موقت منابع و کارگران به دلیل همه گیری کرون توصیف کنند.

دلیل کم سابقه بودن تورم در آمریکا چیست؟

وقتی اپیدمی کرون اقتصاد آمریکا را در بهار 2020 فلج کرد، قرنطینه ها شروع شد، 22 میلیون شغل از بین رفت، تولید اقتصادی کاهش یافت و غیره. وضعیت اقتصادی شد.

اما رونق کسب و کار با ناتوانی در پاسخگویی به تقاضا همراه شد. قادر به استخدام سریع نبود، زنجیره تامین جهانی متوقف شد.

با افزایش تقاضا و کاهش عرضه، هزینه ها در ایالات متحده افزایش می یابد و شرکت ها متوجه می شوند که می توانند هزینه های بالاتر را در قالب قیمت های بالاتر به مصرف کنندگان منتقل کنند.

  حمله پهپادی به روسیه در کریمه

شکسته شدن زنجیره تامین در ایالات متحده، تغییر ناگهانی فدرال رزرو از سیاست های پول آسان به سیاست های ضد تورمی، اقتصاد را کند کرده و تقاضای مصرف کننده را کاهش داده است.

آمیکرون و سایر جنبه های تاج همچنان چشم انداز اقتصادی ایالات متحده را به عنوان تاج دارترین کشور جهان مبهم می کند. بنابراین، هنوز نمی توان تاریخ دقیق و قابل اعتمادی برای پایان این فرآیند تعیین کرد.

افزایش تورم در ایالات متحده تأثیر مستقیمی بر موضع جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده داشته است.

بر اساس نظرسنجی ها، تنها 37 درصد از آمریکایی ها از حکومت اقتصادی بایدن راضی هستند.

در حالی که مقامات ایالات متحده تلاش می کنند روند تورم موقتاً رو به افزایش این کشور را حفظ کنند، کارشناسان نسبت به علائم هشدار دهنده ای از ادامه این روند هشدار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید