تورم 10 درصدی در آمریکا در صورت حمله روسیه به اوکراین

11366 خبر اولیه

به گزارش سی ان ان، هزینه زندگی در ایالات متحده به شدت افزایش یافته است و درگیری احتمالی بین روسیه و اوکراین می تواند این هزینه ها را افزایش دهد.

ترس از درگیری روسیه و اوکراین قیمت نفت را به بالای 90 دلار در هر بشکه رسانده است.

به گفته دولت آمریکا، اقتصاد آمریکا از سال 1981 تاکنون تورم 10 درصدی را تجربه نکرده است.

روسیه دومین تولید کننده بزرگ نفت و گاز در جهان است. اگرچه او اتهامات مبنی بر تلاش برای حمله به اوکراین را رد می کند، اما این اتهامات در زمانی مطرح می شود که بازار جهانی نفت با کمبود مواجه است.

جی پی مورگان گفت هر گونه اختلال در صادرات نفت روسیه می تواند قیمت جهانی نفت را به 120 دلار در هر بشکه برساند.

قیمت نفت آمریکا روز دوشنبه برای اولین بار از سال 2014 به بشکه ای 95 دلار رسید، اما نفت خام برنت روز سه شنبه به زیر 92 دلار در هر بشکه رسید.

وزارت کار ایالات متحده روز پنجشنبه 12 فوریه گزارشی را منتشر کرد که نشان می دهد تورم در 12 ماه منتهی به ژانویه امسال 7.5 درصد افزایش یافته است که بالاترین رقم از فوریه 1982 است.

اقتصاد ایالات متحده در طول اپیدمی ویروس کرونا با تورم بالا دست و پنجه نرم می کند که علاوه بر افزایش قیمت سوخت، مسکن، غذا و کالاهای اساسی، شهروندان آمریکایی را با تریلیون ها دلار بدهی مواجه کرده است. با دو جنگ عراق و افغانستان روبرو شد.

در همین حال، ایالات متحده پس از یک جنگ 20 ساله که باعث سرنگونی طالبان و بازسازی این گروه شد، در 29 سپتامبر تمام نیروهای خود را از افغانستان خارج کرد. این گروه اکنون با جنگ دیگری سردرگم شده است.

  آخرین وضعیت پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج و زایمان

شواهد تاریخی نشان می دهد که ایالات متحده همواره به دنبال جنگ برای رهایی از مشکلات اقتصادی مانند تورم و رکود بوده است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید