توزیع تراکت در دستور کار دولت است

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اصلاح یارانه کالاهای اساسی گفت: ابتدا برای تامین کالاهای اساسی یارانه نقدی تعلق می گیرد و در آینده طرحی برای توزیع کالاها در دستور کار قرار می گیرد. “

به گزارش رجانیوس، سید جواد ساداتی نژاد در نشست علنی امروز – یکشنبه 18 اردیبهشت – مجلس شورای اسلامی در خصوص اصلاح یارانه کالاهای اساسی با اشاره به لزوم حفظ امنیت غذایی، گفت: در حال حاضر با دو مشکل در حوزه کالاهای اساسی مواجه هستیم. جهان محصولات کشاورزی به ویژه غلات و روغن ها و پارامترهای مهم امنیت غذایی در کشور چیست؟

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تا امروز 35 تا 80 درصد افزایش قیمت انواع حبوبات و روغن در دنیا در موضوعات مختلف امنیت غذایی و حبوبات داریم.

ساداتی نژاد با اشاره به اتفاقات اوکراین و تاثیر آن بر کمبود غلات جهان، گفت: جنگ روسیه و اوکراین تاثیر زیادی بر کمبود غلات داشته است زیرا این منطقه 70 درصد نفت و 30 درصد غلات جهان را تولید می کند. “

وی افزود: برآوردها نشان می دهد که کمبود تولید غلات در این منطقه در سال های آینده ادامه خواهد داشت، بنابراین امروز دنیا با کمبود غلات و محصولات اساسی کشاورزی و افزایش قیمت ها مواجه است. بنابراین طبیعی است که همه دولت ها و دولت ها برای حفظ امنیت غذایی خود تلاش کنند.

وی در خصوص خشکسالی اخیر در کشور و تاثیر آن بر کشت گندم گفت: سال گذشته با پدیده خشکسالی مواجه شدیم و این پدیده همچنان ادامه دارد. ما 8.5 میلیون تن در سال 1999 و 4.5 میلیون تن گندم در سال 1400 خریدیم. «و پیش‌بینی امسال این است که ما نیاز به واردات حدود 4.5 میلیون تن گندم داریم.

  حاجی بابای در دستکاری خودروی ارزان قیمت 1401 نیز دست داشت

ساداتی نژاد گفت: با توجه به اینکه مردم‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها موضوع مهمی برای اجرای مجلس و دولت است، قانون بودجه امسال البته نیازمند تلاش و همکاری مضاعف مجلس و دولت است. برای انجام این کار، شما نیاز دارید.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: به همین منظور ستادی در دولت به ریاست معاون اول رئیس جمهور و وزرای اقتصادی تشکیل شده است که برنامه ریزی های لازم را برای جبران هزینه های غیرضروری خانوار به عنوان سبد حمایتی انجام می دهند. این مبلغ قطعا دو ماه قبل از اجرای این طرح به حساب خانواده ها واریز می شود تا برای مردم عزیز نگرانی ایجاد نشود.

هدف اصلی از اجرای این طرح عدالت در حوزه یارانه است

عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: در زمان اجرای طرح اطلاع رسانی لازم به مردم انجام می شود و هدف اصلی این طرح اجرای عدالت در حوزه یارانه ها است.

وی تاکید کرد: در حوزه یارانه ها رانت و فساد زیاد است و از عدالت یارانه خبری نیست و باعث کاهش بهره وری در کشور و صادرات بی رویه یارانه، مواد اولیه و کالا و همچنین ضایعات فراوان شده است. در این مناطق به دلیل کیفیت.» و پایین بودن قیمت ها، قاچاق کالاهای اساسی به دلیل قیمت پایین به کشورهای همسایه رو به افزایش است.

همه مردم ایران از یارانه نان بهره مند خواهند شد

ساداتی نژاد گفت: دغدغه جدی ما امنیت غذایی است و باید حفظ و نگهداری شود. در مورد نان همه دهک ها یعنی همه ایرانی ها از یارانه بهره مند می شوند و به گونه ای می شود که مردم نان را به قیمت روز بخرند تا افزایش قیمت نداشته باشد. نان برای خانواده ها

  طی یک هفته 56 نفر به ویروس کرونا و 7 نفر در بیمارستان های شهرستان بابک بستری شدند

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: برنامه ریزی برای مردم سازی و توسعه عادلانه در حال انجام است و قطعا به موقع و پس از اقناع و اطلاع رسانی انجام خواهد شد. البته اتفاقی که برای آرد اصناف و صنعت افتاد این است که حدود 12 میلیون تن گندم در کشور، 9 میلیون تن گندم پخته و 2 میلیون تن گندم صنفی و صنعتی و حدود 400 تا 500 هزار تن گندم صنعتی نیاز داریم. گندم . گندم. مصرف می شود و مابقی گندم بذری است، بنابراین در کشور مقدار زیادی گندم در حوزه تولید نان و نانوایی است و این حوزه باید کیفیت نان را ارتقا دهد.

وی افزود: در این راستا به دلیل گرانی با مشکل قاچاق آرد به خارج از کشور مواجه هستیم. قیمت یک گونی آرد برای توزیع در نانوایی ها 38 هزار تن و در خارج از کشور حدود 800 تا 900 هزار تن است. از سوی دیگر زباله های زیادی در نانوایی ها و جایگزین هایی وجود دارد که به عنوان خوراک دام استفاده می شود، بنابراین بحث گندم به عنوان یک موضوع استراتژیک برای ما بسیار مهم است و باید برای حفظ آن برنامه ریزی منسجمی داشته باشیم.

برای حفاظت از گندم، سازماندهی آرد صنعتی و صنعتی را تسریع کردیم

وی با بیان اینکه گندم باید موضوع مهمی برای امنیت غذایی و سفره مردم تلقی شود، گفت: برای اینکه زمان در انبارداری و نگهداری کالاهای استراتژیک تا اجرای طرح تلف نشود، بحث ساماندهی آرد است. و صنعت و آزادسازی کرده‌ایم تا یارانه‌ها در سبد قرار گیرد که برای توزیع عادلانه یارانه‌ها استفاده شود و بتوانیم بهره‌وری در تجارت و صنعت را سریع‌تر افزایش دهیم.

  رشد 8 درصدی اقتصاد ایران در سال 1401

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اصلاح یارانه کالاهای اساسی گفت: ابتدا برای تامین کالاهای اساسی یارانه نقدی تعلق می گیرد و در آینده طرحی برای توزیع کالاها در دستور کار قرار می گیرد. “

دیدگاهتان را بنویسید