توزیع مرغ 45000 تومانی آغاز شد

گروه اقتصادی _ رجانیوز: مرغ منجمد تنظیم شده بازار با قیمت کیلویی 45000 تومان توسط فروشگاه های اینترنتی منتخب با ارسال رایگان درب منزل توزیع می شود. توزیع این محصول در تهران به صورت آزمایشی آغاز شده و برنامه ریزی برای توزیع این محصول در سایر استان ها نیز انجام شده است.

به گزارش رجانیوز؛ وزن جوجه های تنظیم شده بازار 1.9 کیلوگرم است که با قرارداد با سازمان تعاون روستا در واگن های یخچال دار تحویل درب منازل مردم می شود و در فروشگاه های اینترنتی روزمارت و بازرگام توزیع می شود.

پس از افزایش قیمت مرغ در بازار، دولت توزیع مرغ منجمد تنظیم شده در بازار را توسط سازمان تعاون روستا آغاز کرد، به طوری که هر کیلوگرم مرغ منجمد تنظیم شده در بازار 15 هزار تومان کمتر از قیمت مصوب توزیع شده است. مرغ داغ

رضایی مدیرعامل سایت بازرگام گفت: توزیع مرغ منجمد تنظیم شده بازار با قیمت کیلویی 45 هزار تومان در تهران آغاز شده است و در صورت در دسترس بودن مرغ تنظیمی بازار، آماده توزیع هستیم. این محصول در 24 استان کشور است.”

به گفته رضایی، بر اساس توافق صورت گرفته با سازمان تعاون روستا، محدودیتی برای خرید مرغ تنظیم شده در بازار برای مصرف خانوار وجود ندارد.

پیش از این شرکت پشتیبانی امور دام در شهریور ماه برای تنظیم بازار گوشت مرغ وارد عمل شد تا قیمت گوشت مرغ در بازار به قیمت مصوب نزدیک شود. این شرکت برای کمک به تولیدکنندگان داخلی از افزایش قیمت گوشت مرغ با توزیع آن، گوشت مرغ مازاد کشور را خریداری کرده بود.

  کمبود ویتامین D یکی از دلایل التهاب مزمن است

اگرچه برخی از مرغداران از شرایط بازار برای تحویل با قیمت های بالاتر سوء استفاده می کنند، اما خرید و فروش با نرخی بالاتر از نرخ مصوب تخلف محسوب می شود.

پس از رواج یارانه ها، دولت در اردیبهشت 1401 قیمت هر کیلوگرم مرغ را 59800 تومان تعیین کرد که تا مدت ها پس از اعلام این قیمت، مرغ زیر قیمت مصوب در بازار فروخته می شد و کاهش تقاضا مانع از افزایش قیمت شد. افزایش می یابد. قیمت گوشت مرغ در خرداد و تیرماه از 40 تا 48 هزار تومان در میادین میوه و تره بار متغیر بود و تا مدت ها مرغ کامل زیر قیمت مصوب دولت به فروش می رسید.

اگرچه اکنون حداکثر قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ 60 هزار تومان تعیین شده است، اما مشاهدات میدانی نشان می دهد قیمت ها از قیمت مصوب روزهای اخیر فراتر رفته است. طی ماه‌های اخیر بسیاری از تولیدکنندگان مرغ و طیور با اتخاذ سیاست کاهش جوجه‌آوری به بهانه اینکه قیمت مرغ بالاتر از قیمت مصوب فروخته شود تا تقاضا بیش از عرضه باشد، سعی کرده‌اند از کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار جلوگیری کنند. قیمت مرغ افزایش پیدا می کند

برای جلوگیری از افزایش قیمت این محصول پروتئینی مهم مصرفی خانوارها، دولت برای جلوگیری از زیاده‌روی برخی تولیدکنندگان، ذخایر مرغ منجمد را برای تنظیم بازار توزیع کرد.

مقابله با گران فروشی

چندی پیش معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزایش قیمت مرغ را تخلف و فروش مجدد دانست و اعلام کرد که مرغ باید کیلویی 60 هزار تومان به فروش برسد. حسین دماوندی نژاد در این خصوص گفت: گزارش هایی مبنی بر گران فروشی گوشت مرغ و فروش هر کیلوگرم از این محصول تا سقف 65 هزار تومان گزارش شده است، اما لازم به ذکر است که تعداد این تخلفات محدود بوده و با پرفروش ها برخورد خواهد شد.

  ارزش سهام عدالت افزایش یافته است

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه قیمت مرغ زنده 42 هزار تومان است، حداکثر قیمت این محصول نباید بیش از 60 هزار تومان باشد.

صنعت طیور کشور ما بر خلاف بسیاری از کشورهای پیشرفته شامل تعداد زیادی واحد مرغداری کوچک است، در حالی که این حجم بزرگ از واحدهای مرغداری کوچک و پراکنده را می توان در قالب چندین برند بزرگ و استاندارد تجمیع کرد. علاوه بر این، با بومی‌سازی مواد اولیه دامی و کاهش وابستگی به واردات این محصولات، هزینه‌های کلی تولید کاهش می‌یابد و قیمت مرغ و طیور بستگی زیادی به تغییرات نرخ ارز نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید